Home WiadomościZ kraju Jasnogórska modlitwa w ramach akcji „Polska pod Krzyżem”

Jasnogórska modlitwa w ramach akcji „Polska pod Krzyżem”

Redakcja

Jasna Góra włączyła się w ogólnopolskie wydarzenie modlitewne „Polska pod Krzyżem”. W łączności z tysiącami wiernych, którzy zgromadzą się na lotnisku Kruszyn we Włocławku, w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze o godz. 15.00 została odśpiewana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo poprowadził o. Sebastian Matecki.

„Panie Jezu, w dzisiejszy dzień, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego stajemy przed drzewem krzyża tu na Jasnej Górze, w sercu naszej Polski, przed drzewem krzyża, które zostało nam podarowane w pięknym, zabytkowym relikwiarzu przez króla Zygmunt Starego – mówił o. Sebastian Matecki – I pragniemy modlić się wraz z wszystkimi Polakami, którzy gromadzą się zarówno na lotnisku we Włocławku, jak i w tylu miejscach Polski i świata, aby trwać pod krzyżem, aby na nowo odnowić w sobie tożsamość chrześcijańską. Miejsce chrześcijanina jest przy krzyżu, jest na Golgocie, ale krzyż nie jest tylko znakiem śmierci, jest przede wszystkim dla nas znakiem zwycięstwa, Zmartwychwstania. W Tobie Chrystusie cierpiący, umierający i Zmartwychwstały chcemy na nowo zanurzyć nasze życie, odnowić je, odnowić jako Polska, ale odnowić każdy z nas jako chrześcijanin, Polska to ja. Bardzo pragniemy w tej Godzinie Miłosierdzia prosić o miłosierdzie dla nas, dla Ojczyzny naszej i dla całego świata”.

Na ołtarzu, w zabytkowym relikwiarzu, zostały wystawione Relikwie Krzyża Świętego, ofiarowane Zakonowi Paulinów na Jasnej Górze przez króla Zygmunta Starego w 1510 roku., którymi na koniec modlitwy zostali pobłogosławieni wierni obecni w Kaplicy Matki Bożej.

Intencje wydarzenia modlitewnego „Polska pod Krzyżem” zanoszone były także podczas Mszy św. o godz. 15.30 w Kaplicy Matki Bożej, która codziennie sprawowana jest w intencji Ojczyzny oraz podczas wieczornego Apelu Jasnogórskiego. Modlitwie apelowej będzie przewodniczył abp Adam Szal z archidiecezji przemyskiej. Na zakończenie Apelu wierni zostaną pobłogosławieni relikwiami Krzyża Świętego.

o. Stanisław Tomoń

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda