Home WiadomościZ kraju Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym

Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym

Redakcja

Każdego roku od 13 lat o.Waldemar Łątkowski CSsR, pracujący w Stanach Zjednoczonych, organizuje dla dzieci i młodzieży „Wakacje z Panem Bogiem” i drugim człowiekiem. W tym roku wszystko w naszym życiu nabrało innego rytmu, dlatego też były to spotkania rodzin, aby dostosować się do obowiązujących zasad będących następstwem Covid-19. W tym wypadku swoją pomoc kolejny raz ofiarowały siostry służebniczki i salezjanin ks.Paweł Dziatkiewicz.

„Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” to motto całego tygodnia, w którym rodzice wraz ze swoimi dziećmi mogły rozważać zagadnienia dotyczące naszej wiary. Czas przedpołudniowy poświęcony był modlitwie, wspólnemu rozważaniu w rodzinach przygotowanych tematów. Zwieńczeniem porannej refleksji była Msza Święta. Czas popołudniowy poświęcony był przede wszystkim na rekreację. Rodziny miały wiele możliwości na radosne spędzenie popołudnia. Wśród licznych atrakcji, największym powodzeniem cieszyło się pływanie kajakami, strzelanie z łuków, wyjście na plażę, kąpiele w jeziorze czy też wyjście w góry dla tych, dla kochają wyzwania. O. Waldemar oraz ks. Paweł codziennie służyli w sakramencie pojednania oraz byli otwarci na możliwość indywidualnej rozmowy. Wieczorem był czas, kiedy to rodzice mogli zaadresować do o. Waldemara swoje pytania dotyczące wiary, modlitwy, wychowania dzieci. W środę miało miejsce spotkanie modlitewne, które z pewnością wielu z uczestników zapamięta. W czasie tego nabożeństwa każdy miał szansę na nowo wyrzec się szatana, wyznać wiarę oraz złożyć postanowienie dążenia do świętości. Kapłani z wyciągniętymi ramionami modlili się o przyjęcie Ducha Świętego. Na znak odnowy życia uczestnicy obmywali swoją twarz i nakładali krzyże.

To był piękny czas, w którym rodziny nie tylko wypoczywały w Silver Bay, w cudownej scenerii otoczonego górami jeziora George, ale przede wszystkim odnawiały swego ducha i doświadczały żywej obecności Boga wśród nich.

s. Magdalena

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda