Home WiadomościZe Świata Werbiści: Różaniec bez granic w obozie Bidibidi

Werbiści: Różaniec bez granic w obozie Bidibidi

Redakcja

15 i 22 sierpnia w strefie Swinga na terenie obozu dla uchodźców Bidibidi w Ugandzie odbyła się akcja „Różaniec bez granic – od domu do domu”, czyli wspólna modlitwa różańcowa.

Z powodu restrykcji związanych z pandemią koronawirusa kościoły i kaplice w obozie są zamknięte, dlatego modlitwę zorganizowano w 8 różnych zagrodach domowych na terenach należących do do kaplicy św. Bakhity i kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Chodziło nam o uaktywnienie wszystkich grup na terenie stacji misyjnych w różnych wioskach – wyjaśnia o. Andrzej Dzida SVD, przełożony misji werbistowskiej w Ugandzie. – Ważne było także wypracowanie praktyki wspólnych modlitw, które odbywałyby się w przyszłości pod nieobecność kapłana czy katechisty. Wreszcie celem było kontynuowanie gorliwości modlitewnej wszystkich grup świeckich podczas obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

W obozie dla uchodźców z Sudanu Płd. w Ugandzie pracuje obecnie 3 werbistów: dwóch z Polski (ojcowie Andrzej Dzida SVD i Wojciech Pawłowski SVD) i jeden z Indonezji. Współpracuje z nimi 7 sióstr Służebnic Ducha Świętego (SSpS): 2 z Indonezji i po 1 z Filipin, Indii, Chin, Nigerii oraz Polski (s. Francesca Ratajczak SSpS).

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda