Jezuici podsumowali swój program przed ŚDM

deon-plW dniach 8-9 października spotkało się w Częstochowie ok. 80 liderów i wolontariuszy eksperymentów ignacjańskich prowadzonych w lipcu br. w ramach międzynarodowego programu MAGIS 2016, poprzedzającego Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

W spotkaniu mającym na celu podsumowanie imprezy oraz podziękowanie wolontariuszom udział wzięli przedstawiciele większości krajów-organizatorów – liczna grupa z Polski oraz mniejsze z Litwy i Słowacji. Ceremonia podziękowań rozpoczęła się od projekcji filmu „MAGIS – the life-changing experience” (ang. „MAGIS – doświadczenie zmieniające życie”).

W dalszej części wydarzenia dyrektor programu MAGIS 2016 o. Waldemar Los SJ, a także członek komitetu organizacyjnego o. Jacek Olczyk SJ, złożyli osobiste podziękowania każdemu z uczestników. Po podziękowaniach wszyscy zgromadzili się w jasnogórskiej bazylice na mszy świętej, która z uwagi na międzynarodowy charakter spotkania odprawiona została w języku angielskim. Duchową część wydarzenia zwieńczyły „kręgi MAGIS”, czyli charakterystyczne dla programu spotkania w małych grupach, polegające na dzieleniu się refleksjami o minionym dniu oraz usłyszanym Słowie Bożym.

Wieczorem uczestnicy spotkali się na uroczystej kolacji oraz agape, podczas której nadarzyła się okazja do wspomnień i podtrzymania znajomości zawiązanych w lipcu.

Zwieńczeniem zjazdu była poranna msza święta, którą prowadzący spotkanie ojcowie jezuici odprawili w kaplicy cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Po Eucharystii goście w radosnej atmosferze spotkali się na ostatnim wspólnym posiłku.

Zobacz film podsumowujący MAGIS 2016:

Za: www.deon.pl