Papież spotka się z nowym generałem jezuitów

deon-plW bieżącym tygodniu Ojciec Święty spotka się z nowym generałem swojego zakonu – Towarzystwa Jezusowego, a także gwiazdy piłkarstwa, które wezmą udział w zaplanowanym na środę 12 października „Meczu na rzecz pokoju”.

Jak zauważa redakcja agencji „Rome Reports”, papież będzie pierwszą osobą spoza uczestników Kongregacji Generalnej, która pozna nazwisko 31. następcy św. Ignacego z Loyoli.

W środę 12 października Franciszek spotka się z wiernymi uczestniczącymi w tradycyjnej audiencji ogólnej. Zapewne wezmą w niej także udział piłkarze uczestniczący w „Meczu na rzecz pokoju”. Mają być wśród nich m.in. Diego Maradona i Ronaldinho. Wydarzenie to jest związane z międzynarodowym projektem współpracy placówek wychowawczych „Scholas Occurrentes”. Jest to sieć szkół, którą zapoczątkował on sam, będąc jeszcze arcybiskupem Buenos Aires. Mecz zostanie rozegrany w środę wieczór na Stadionie Olimpijskim w Rzymie.

W niedzielę 16 października o godz. 10.15 papież będzie przewodniczył kanonizacji błogosławionych Salomona Leclerca, Józefa Sancheza del Río, Emanuela Gonzáleza Garcíi, Ludwika Pavoniego, Alfonsa Marii Fusco, Józefa Brochero i Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej. Na zakończenie Ojciec Święty odmówi modlitwę „Anioł Pański”.

KAI/pk

Za: www.deon.pl