Home WiadomościZ kraju Jezuici: Rok o. Józefa Kozłowskiego SJ

Jezuici: Rok o. Józefa Kozłowskiego SJ

Redakcja

W maju 2013 r. będziemy obchodzić dziesiątą rocznicę śmierci jezuity – o. Józefa Kozłowskiego, świętego człowieka, który był założycielem i inicjatorem dziesiątek wspólnot charyzmatycznych w Polsce i na świecie. Piątą rocznicę jego śmierci przeżywaliśmy w największej hali sportowej w Łodzi. To było wielkie wydarzenie ewangelizacyjne!

Śmierć Ojca Józefa poprzedziła choroba i pięciomiesięczny pobyt w śpiączce w szpitalu w Jeleniej Górze. Wszystko zaczęło się w grudniu 2002 r. podczas rekolekcji adwentowych. Dziesięć lat po tym wydarzeniu, w tej samej parafii w Jeleniej Górze, w której o. Jóżef wygłosił ostatnie kazanie, rozpoczniemy rok o. Józefa Kozłowskiego – czyli rok formacji związanej z jego nauczaniem.

Od początku grudnia w każdą niedzielę będziemy umieszczali na stronie www.odnowa.jezuici.pl jedną konferencję o. Józefa Kozłowskiego (co tydzień będzie nowa konferencja). Zachęcam Was do ich pobierania i słuchania indywidualnie lub we wspólnocie. Myślę, że dla wielu wspólnot będzie to powrót do nauczania tego wspaniałego kapłana. Proponujemy Wam także roczną formację w oparciu o te konferencje. Przygotowaliśmy specjalnie z tej okazji książkę – “Śladami Ojca” (www.odnowa.jezuici.pl/sklep/ ). Chętne wspólnoty zachęcamy do włączenia się w tę formację razem z nami. Przejdziemy razem przez kilka głównych tematów, które wybrzmiewały z nauczania o. Józefa.

Remigiusz Recław SJ

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda