Home WiadomościZ kraju Jezuici w Mysłowicach

Jezuici w Mysłowicach

Redakcja

W drugiej połowie 2015 r. Jezuici Prowincji Polski Południowej, dzięki życzliwości Księdza Arcybiskupa Wiktora Skorca, otwarli nową wspólnotę zakonną w Mysłowicach, aby lepiej prowadzić różne dzieła edukacyjne.

Zaczęło się we wrześniu 2014 r. od przejęcia przez Jezuitów prowadzenia Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. kardynała Augusta Hlonda w Mysłowicach. Mająca dwudziestoletnią tradycję Uczelnia, obecnie pod kierownictwem Ks. Rektora dra Wacława Królikowskiego SJ, proponuje studia I i II stopnia na kierunku pedagogika, jak również bogatą ofertę studiów podyplomowych (http://www.wsew.edu.pl).

 

09-inauguracjaimg_9755Rok później we wrześniu 2015 r. zostało otwarte Publiczne Gimnazjum Jezuitów w Mysłowicach (http://pgjm.jezuici.pl), któremu patronuje św. Andrzej Bobola.

 

20150929_11521801W następnym miesiącu rozpoczął działalność akademicką Wydział Zamiejscowy Nauk Humanistycznych i Społecznych w Mysłowicach Akademii Ignatianum w Krakowie (http://www.ignatianum.edu.pl/wydzial-zamiejscowy). Wydział ten oferuje stacjonarne studia I stopnia o profilu praktycznym na dwóch kierunkach: dziennikarstwie i komunikacji społecznej oraz na pedagogice.

Wraz z Górnośląską Wyższą Szkołą Pedagogiczną im. kardynała Augusta Hlonda w Mysłowicach Jezuici przejęli także prowadzenie Szkoły Policealnej „SOCIUS” w Mysłowicach (http://socius.edu.pl/MainPage/SzkolenieKadr) oraz Szkoły Policealnej „SOCIUS” w Chorzowie (http://socius.edu.pl/MainPage/Policealna). Od 1 stycznia 2016 r. Szkoły te wchodzą w skład nowoutworzonego Jezuickiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach.

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda