Home WiadomościZ kraju Bernardyni: Rozpoczęcie jubileuszu w Alwierni

Bernardyni: Rozpoczęcie jubileuszu w Alwierni

Redakcja

bernardyni.comW niedzielę 3 stycznia w Alwerni rozpoczął się Jubileusz 400 – lecia istnienia klasztoru. Uroczysta inauguracja odbyła się na Mszy św. o godz. 15.00. Ze strony współbraci w uroczystości wzięli udział przedstawiciele Zarządu Prowincji z o. Józefem Kachlem – Wikariuszem Prowincji na czele.

Wraz z o. Gwardianem Fidelisem Maciołkiem przybyli też przedstawiciele klasztoru krakowskiego, z którego 400 lat temu pierwsi bracia udali się do Alwerni. W uroczystości wzięli udział także liczni zaproszeni goście: władze miasta, konserwatorzy zabytków i inne osoby zasłużone przy odnawianiu świątyni i klasztoru. Mszy św. przewodniczył o. Wikariusz, a okolicznościowe kazanie wygłosił o. Andrzej Pabin.

Na zakończenie Mszy św. miało miejsce poświęcenie odnowionej polichromii, nowych albo odrestaurowanych sprzętów i dwunastowiecznego obrazu Matki Bożej z Dzieciątkiem. Po liturgii, w sali audiowizualnej odbył się koncert smyczkowy, a w refektarzu klasztornym braterski poczęstunek.

Zakończenie obchodów jubileuszowych planowane jest na 17 i 18 września br. w święto Stygmatów św. Franciszka, a więc w dniu odpustu parafialnego, związanego z tytułem kościoła i parafii.

Za: www.bernardyni.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda