Home WiadomościZ kraju Jezuici zapraszają do wyjątkowej grupy pielgrzymkowej

Jezuici zapraszają do wyjątkowej grupy pielgrzymkowej

Redakcja

Grupa Czarna jest najmłodszą grupą Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitarnej, która po raz pierwszy wyruszyła na szlak w 2019 roku.

Grupa powstała z inicjatywy o. Pawła Kowalskiego SJ, gdańskiego duszpasterza akademickiego i wieloletniego pielgrzyma. Od pomysłu do realizacji droga była krótka. Od razu znalazły się osoby, które podłapały ideę o. Pawła i tak Czarna zaczęła się formować. Zaczęliśmy tworzenie zupełnie nowej grupy pielgrzymkowej. Wiedzieliśmy, że chcemy żeby była to grupa ze swoimi niepowtarzalnym charakterem. Czy nam się to udało? Myślimy, że tak! 

To, co wyróżnia naszą grupę to jej jezuicki charakter. Często pielgrzymki kojarzone są z głośnym śpiewem na szlaku oraz odmawianiem licznych modlitw, my chcieliśmy zejść głębiej i prawdziwie usłyszeć głos Boga podczas przemierzania kolejnych kilometrów. Stałymi punktami dnia w Grupie Czarnej są medytacja ignacjańska – czas rozważania fragmentu Pisma Świętego i badania w ciszy poruszeń serca oraz grupki dzielenia, w których rozmawialiśmy o tym, jak Pan Bóg doświadcza nas poprzez swoje słowo, drogę czy drugiego człowieka. W naszej grupie nikt nie jest anonimowy. Każdego dnia dbamy o czas dla siostry i brata. Tworzeniu wspólnoty sprzyja także wspólne przygotowywanie kolacji i śniadań. W Czarnej troszczymy się nie tylko o stan ducha, ale także o stan naszego ciała. W jaki sposób? Nie poprzez zyskiwanie coraz to większej ilości bąbli, ale poprzez codzienne rozciąganie! Nasza grupa w pierwszym roku pielgrzymowania obfitowała w fizjoterapeutów, a my nie mogliśmy tego nie wykorzystać. Grupa, która po dojściu na postój zamiast siadać rozpoczyna solidne rozciąganie zmęczonych mięśni to my! Z pewnością było to kluczem bezkontuzyjnego dojścia naszych Czarnych Braci i Sióstr na Jasną Górę. 

Hasłem, które pojawiło się na naszych Czarnych koszulkach w 2019 roku było: Czarna kształtuje charakter. I taka właśnie jest nasza grupa. Doświadczenie ciszy i wspólnoty sprawia, że nikt z czarnego szlaku nie wróci do swoich codziennych obowiązków taki sam. Wróci silniejszy, bardziej doświadczony i ukształtowany, ponieważ Czarna to grupa, która #Rusza_Głębiej!

W tym roku Grupa Czarna po raz drugi wyruszy na szlak, a ty możesz wyruszyć razem z nią! Jeśli chcesz prawdziwie przeżyć 10 pielgrzymkowych dni, usłyszeć w ciszy głos Boga, nawiązać prawdziwe relacje w grupach dzielenia, a także współtworzyć najmłodszą grupę WAPM – zapisz się do Grupy Czarnej i dorzuć swoją niepowtarzalną cegiełkę do jej charakteru. 

Link do zapisów.

Dołącz do naszego wydarzenia na Facebooku Idę z Czarną na Jasną Górę.

Za: deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda