Home WiadomościZ kraju Jezuita autorem albumu o Kirgistanie

Jezuita autorem albumu o Kirgistanie

Redakcja

Do tej pory jeszcze nikt na świecie nie podjął się zadania pokazania na fotografiach i opisania gór Kirgistanu (Tien-szan, Ałaj, Pamir) w tak kompleksowej i pięknej formie. Brat Damian Wojciechowski SJ, misjonarz z Kirgizji i przewodnik górski, jest obecnie w Polsce i promuje swój album o tym górskim, mało znanym kraju, a jak się okazuje coraz częściej odwiedzanym przez Polaków.

Na 240 stronach albumu można podziwiać 389 fotografii przestawiających nie tylko kirgiskie góry, ale także mieszkańców, ich kulturę, zwyczaje i historię. Album Wydawnictwa Rhetos „Kirgistan – gdzie góry dotykają nieba” to równocześnie przewodnik, który szczegółowo omawia poszczególne pasma górskie zaznaczając ich zalety w różnych rodzajach turystyki i górskiej działalności. Całość dopełniają mapki pozwalające zorientować się w topografii kirgiskich gór i praktyczne informacje dla tych, którzy pragną odwiedzić ten leżący w Środkowej Azji kraj.

Ta niezwykle barwna publikacja brata Wojciechowskiego to album dla tych, którzy już byli w tym malowniczym kraju a zarazem przewodnik dla tych, którzy chcieliby go odwiedzić.

Góry stanowią 94 % powierzchni Kirgistanu, a ich średnia wysokość wynosi 2750 metrów. Można tutaj uprawiać himalaizm: Szczyt Pobiedy 7439 m, Szczyt Lenina 7134 i Chan Tengri 7010. Setki szczytów o wysokości 4-5 tysięcy metrów czeka jeszcze na swoich zdobywców. Niektóre z nich, jak np. te w paśmie Kakszał-Too i w Turkmestańskich Górach są wyzwaniem dla najlepszych alpinistów, tych którzy są w stanie spędzić na pionowej ścianie po kilka dni. Kirgiskie góry oferują nam ogromną liczbę miejsc, gdzie można zajmować się wspinaczką skałkową. I oczywiście setki tras dla bardziej wymagającego trekkingu. Góry są ciągle dziewicze a kraj nie znajduje się w ofercie ITAKI czy TUI Poland. Czekają na wielbicieli natury i pasjonatów wspinaczki.

Dochód ze sprzedaży albumu przeznaczony jest na wsparcie prowadzonego przez jezuitów Ośrodka Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci nad jeziorem Issyk-kul (issykcenter.kg).

Ostatnia część albumu opowiada o historii Polaków w Kirgistanie (Armia Andersa), a także o Kościele katolickim, szczególnie o działalności jezuickiego ośrodka nad jeziorem Issyk-kul.

Album „Kirgistan – gdzie góry dotykają nieba” można zakupić w cenie 79 zł w wydawnictwie Rhetos: rhetos.istore.pl

Natomiast na spotkaniach promocyjnych albumu kosztuje 69 zł:

Ostatnie już spotkania z bratem Damianem Wojciechowskim i jego albumem odbędą się w Lublinie (14 X), Katowicach (16 X) i Warszawie (17 X). Zapraszamy

Wcześniej spotkania i prelekcje odbyły się już w Krakowie, Kielcach, Poznaniu i Warszawie.

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda