Home WiadomościZ kraju Jubileusz Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Jubileusz Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Redakcja

redemptor.plPod koniec kwietnia przełożony generalny redemptorystów o. Michael Brehl oficjalnie ogłosi Rok Jubileuszowy Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy, który będzie trwał od 27 czerwca 2015 do 27 czerwca 2016. Będzie to nie tylko zwykłe wspominanie wydarzenia historycznego, lecz wielka okazja dla redemptorystów do odnowienia i pogłębienia naszego związku i współpracy z Maryją w wielkim dziele ewangelizacji.

W dniach 14-15 kwietnia w domu redemptorystów na Karolkowej w Warszawie odbyło się zebranie odpowiedzialnych za przygotowanie Jubileuszu Matki Bożej Nieustającej w ramach Konferencji Redemptorystów Europy (KRE). Razem z o. Juventiusem Andrade z Zarządu Generalnego, pod kierownictwem o. Marka Kotyńskiego, członka Komisji Centralnej Jubileuszu, zebrali się w Warszawie przedstawiciele ośmiu jednostek europejskich: Henk Erinkveld (Prow. św. Klemensa), Jim McManus (Prow. Londyńska), Jorge Ambel Galan (Prow. Madrycka), Gennaro Sorrentino (Prow. Neapolitańska), Vito Lombardi (Prow. Rzymska), Robert Režny (Wiceprow. Bratysławska) oraz Miroslav Čajka (Wiceprow. Michalovce). Ojciec Petro Baran z Prowincji Lwowskiej niestety nie otrzymał wizy wjazdowej do Polski.

Zamysłem spotkania było lepsze zrozumienie celów i programu Jubileuszu 150-lecia szerzenia kultu Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy przez redemptorystów, podzielenie się projektami i konkretnymi planami na Jubileusz z każdej jednostki oraz dyskusja nad inicjatywami jubileuszowymi, które trzeba podjąć na poziomie Konferencji. Konkretnym efektem spotkania jest opracowanie planu inicjatyw Jubileuszu dla KRE, który zostanie przedstawiony do zatwierdzenia Radzie KRE.

o. Marek Kotyński CSsR

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda