Jubileusz Ojców Franciszkanów w Zamościu

Ojcowie Franciszkanie świętowali srebrny jubileusz. 25 lat temu, 25 marca 1994 roku, zakon powrócił do Zamościa po po ponad 200 latach nieobecności. W Uroczystość Zwiastowania NMP odbyły się uroczystości jubileuszowe w zamojskiej katedrze, połączone także z rozpoczęciem Jerycha Różańcowego w diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Mszy św. przewodniczył bp diecezjalny Marian Rojek, który na jej początku podkreślił, że mamy powody do wdzięczności względem Pana Boga za bogactwo darów i wydarzeń, które są dla tej diecezji i jej wiernych błogosławieństwem.

O. Andrzej Zalewski, proboszcz parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Zamościu zaznaczył, że jubileusz Franciszkanów koresponduje z innymi ważnymi wydarzeniami diecezjalnymi.

Słowo Boże do wiernych wygłosił bp pomocniczy Mariusz Leszczyński. Przypomniał w nim historię parafii franciszkańskiej.

W uroczystości wziął udział również prowincjał warszawskiej Prowincji Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, o. Wiesław Pyzio.

Podczas mszy św. w dniu jubileuszu 25-lecia powrotu Ojców Franciszkanów do Zamościa młodzież przyjęła z rąk księdza biskupa sakrament bierzmowania. Była to także msza św. rozpoczynająca roczne Jerycho Różańcowe w naszej diecezji.

Anna Niderla-Kudach