Home WiadomościZ kraju Jubileusz wrocławskiego „Dominika”

Jubileusz wrocławskiego „Dominika”

Redakcja

Dwa dni – 12 i 13 maja – potrwają uroczystości 40-lecia działalności słynnego Duszpasterstwa Akademickiego „Dominik”, które prowadzą we Wrocławiu ojcowie dominikanie.

Jubileuszowe obchody rozpocznie 12 maja w południe msza święta w dominikańskim kościele Świętego Wojciecha, którą odprawią obecni i byli duszpasterze akademiccy „Dominika”.

„Będziemy wtedy dziękować Bogu za wszystkich ludzi, którzy prowadzili nasze duszpasterstwo i za tych, którzy się przez nie przewinęli. No, i modlić się o to, żeby było ono nadal prężne i gromadziło ludzi chcących razem coś dobrego zrobić i zbliżać się do Pana Boga” – mówi koordynatorka obchodów, Małgorzata Pluta.

Wydarzeniem będzie zaplanowana na 13 maja debata pod patronatem wydawnictwa „Znak”. W dyskusji „Czy Kościół nadąża za światem?” wezmą udział dominikanie: o. Ludwik Wiśniewski i o. Tomasz Franc, znany wrocławski duszpasterz akademicki ks. Mirosław Maliński oraz absolwenci „Dominika”: Bożena Szaynok i senator Jarosław Obremski.

Debata zostanie połączona z promocją książki „Duszpasterz. Rozmowy z ojcem Ludwikiem Wiśniewskim”, będącej zapisem rozmowy prof. Szaynok z legendarnym duszpasterzem akademickim, który kierował wrocławskim „Dominikiem” w latach 80. ubiegłego wieku.

Na jubileuszowe uroczystości złożą się również wystawa zdjęć i film dokumentalny o DA „Dominik”, a także koncert jazzowy i panel dyskusyjny z udziałem duszpasterzy i absolwentów wrocławskiego duszpasterstwa.

Zwieńczenie obchodów będzie koncert charytatywny zespołu „Voo Voo”. Dochód z koncertu zostanie przekazany na rzecz założonej przez absolwentkę „Dominika” i współpracującej z nim fundacji „Siła Uśmiechu”, która zajmuje się opieką nad dziećmi przewlekle chorymi.

Więcej informacji o jubileuszu DA „Dominik” na stronie www.40lecie.pl.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda