Home WiadomościZ kraju Jubileuszowy numer Głosu Ojca Pio

Jubileuszowy numer Głosu Ojca Pio

Redakcja

kapucyni.plOddajemy do rąk naszych Czytelników setny numer „Głosu Ojca Pio” i jednocześnie pragniemy wszystkim serdecznie podziękować za ten cały czas współtworzenia naszego czasopisma. Przeglądając pierwszy numer dwumiesięcznika ze stycznia 2000 roku, dostrzeżemy, jak bardzo zmieniła się szata graficzna, układ treści, nasi autorzy oraz zespół redakcyjny. Duchowość Ojca Pio jest ciągle żywa i aktualna. Jego patrzenie na Ukrzyżowanego, naśladowanie Go i posługa Jego miłosierdziu pozostaje inspiracją do stawiania pytań o istotę życia. W tym numerze zebraliśmy najlepsze teksty o życiu i doświadczeniu duchowym Ojca Pio. Dodatkiem jest jego zdjęcie z modlitwą do Anioła Stróża. Niech stanie się pomocą w rozwijaniu modlitwy osobistej i szczególnej więzi z tym duchowym towarzyszem danym człowiekowi przez Boga, którego Ojciec Pio traktował jak najlepszego przyjaciela.

Spotkania Grup Modlitwy pokazują, że coraz więcej osób odnajduje dzięki Ojcu Pio swoje miejsce w Kościele i przed obliczem Pana Boga. Dlatego dodatek „La Casa Sollievo Della Sofferenza” przygotowany został jako kompendium wiedzy na temat działalności i organizacji tych wspólnot. Dla ludzi pragnących jeszcze bardziej zaangażować swoje życie, serce i talenty we wspólnotę wiary, przedstawiamy wybrane dzieła kapucyńskie i ich posługę w Kościele. Dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszą nam od początku, jak i tym, którzy dopiero niedawno wzięli do ręki nasze czasopismo. Drodzy Czytelnicy, życzymy, aby czas tej wspólnej drogi był dla nas wszystkich okazją do ciągłego otwierania serca, gorącej modlitwy, a nade wszystko – na wzór Ojca Pio – dążenia do świętości i służenia bliźnim spotykanym w naszym życiu.

Krzysztof  Czeczko OFMCap
redaktor naczelny

Zamów “Głos Ojca Pio” nr 100 tutaj 

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda