Home WiadomościZ kraju Promocja książki i filmu o bp. Małysiaku

Promocja książki i filmu o bp. Małysiaku

Redakcja
W niedzielę 19 czerwca w naszym Sanktuarium św. Kazimierza w Krakowie gościliśmy autorów książki „Z pastorałem i humorem” oraz filmu „Z wiarą na głęboką wodę”, Marka Mirosławskiego i Łukasza Lecha.

Obie publikacje są poświęcone wyjątkowej postaci Kościoła krakowskiego – biskupowi Albinowi Małysiakowi CM. Goście po Mszach św. dawali świadectwo i opowiadali anegdoty związane z biskupem, którego nazywano dynamitem Ewangelii.

Radosne głoszenie Ewangelii – to misja życia zmarłego w 2011 roku biskupa Albina Małysiaka CM – długoletniego biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej. Książka „Z pastorałem i humorem” jest zbiorem anegdot i ciekawych sytuacji z życia tego absolutnie nietuzinkowego duchownego. Przedstawia Jego zaskakujące reakcje na sytuacje życiowe, oryginale pomysły i humorystyczne gafy. Biskup Małysiak burzy stereotyp hierarchy katolickiego i daje dowód, że nawet sprawując tak dostojną posługę można mieć dystans do samego siebie.

Film “Z wiarą na głęboką wodę” to kooprodukcja TVP Kraków i Śródmiejskiego Ośrodka Kultury w Krakowie. Opowiada o najważniejszych chwilach w życiu biskupa Albina Małysiaka CM takich jak: ratowanie Żydów w czasie II wojny światowej, tworzenie duszpasterstwa akademickiego na miasteczku studenckim w Krakowie, współpraca z przyszłym papieżem Janem Pawłem II. Ukazuje wyjątkową osobowość bohatera: pełną temperamentu, poczucia humoru, zapału do pracy. Tego aktywnego duszpasterza widzimy w różnych sytuacjach, także niecodziennych, towarzyszymy jego spotkaniom z bliskimi. “Z wiarą na głęboką wodę” to dynamiczna, fabularyzowana opowieść o postaci niebanalnej. Autorami filmu są: Anna Kaszewska i Łukasz Lech. Zdjęcia: Wojciech Kursa i Ryszard Mroczkowski, dźwięk Józef Kazek, kierownictwo produkcji Barbara Nycz.

Za: www.ofm.krakow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda