Home WiadomościZe Świata Chrystusowcy: Pielgrzymka do Bożego Miłosierdzia w Manchester

Chrystusowcy: Pielgrzymka do Bożego Miłosierdzia w Manchester

Redakcja

TChrCzerwcowy  dzień skupienia Prowincji NSPJ obejmującą swoim zasięgiem Anglię, Walię Szkocję oraz Irlandię Północną i Republiką Irlandzką, odbył się w obchodzonym obecnie Nadzwyczajnym Roku Jubileuszowym, w kościele Bożego Miłosierdzia w Manchester. Świątynia ta została poświęca we wrześniu 1959 roku. Ówczesny proboszcz ks. Jan Bass, kapłan diecezji lwowskiej, na początku II wojny światowej trafił na Syberię gdzie złożył przyrzeczenie, że jeśli przeżyje zesłanie to wybuduje kościół Bożego Miłosierdzia. Po amnestii został kapelanem w armii polskiej na zachodzie. Słowa dotrzymał. Był to pierwszy w świecie obiekt sakralny dedykowany Bożemu Miłosierdziu. Kapłani Towarzystwa  Chrystusowego posługują w tej parafii nieprzerwanie od 46 lat.

W konferencji ascetycznej ks. prof. Wojciech Necel SChr podjął temat ściśle współgrający z wizją św. Faustyny, w myśl której kapłani z racji swego powołania i posługi, jaką wykonują w kościele, mają do spełnienia wyjątkowe zadanie. Dlatego też Jezus skierował do nich szczególny apel i dał specjalną obietnicę. Powiedz Moim kapłanom – mówił Jezus do Siostry Faustyny – że „zatwardziali grzesznicy kruszyć się będą pod ich słowami, kiedy będą mówić o niezgłębionym miłosierdziu Moim, o litości, jaką mam dla nich w sercu swoim. Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie Moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą” (Dz. 1521).

Mszy św. koncelebrowanej przez 44 kapłanów przewodniczył neoprezbiter,  ks. Mateusz Socha SChr. Za organami zasiadł Mariusz Matuszewski z Poznania. W czasie liturgii akompaniował swojej córce, która swym pięknym głosem (sopran) dodała splendoru liturgicznej celebracji. W spotkaniu formacyjnym wziął ks. Włodzimierz Dziduch SChr, który oficjalnie we wrześniu rozpocznie pracę duszpasterską w Southampton.

Ks. Mario Jachym SChr

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda