Home WiadomościZ kraju Kalisz: wmurowano kamień węgielny pod budowę kościoła św. Brata Alberta

Kalisz: wmurowano kamień węgielny pod budowę kościoła św. Brata Alberta

Redakcja

Biskup kaliski Damian Bryl poświęcił i wmurował kamień węgielny pod budowę kościoła św. Brata Alberta w Kaliszu. Pochodzi on z Drzwi Świętych rzymskiej Bazyliki Matki Bożej Większej. Podczas Mszy św. sprawowanej w murach wznoszonej świątyni, biskup dziękował proboszczowi i parafianom za dzieło budowy realizowane w niełatwych czasach pandemii.

– Chciałbym prosić was drodzy parafianie, żeby wraz z budowaniem murów szło budowanie pięknych relacji między wami – powiedział bp Bryl.

Wskazując na św. Brata Alberta zachęcał wiernych, aby podobnie jak Patron parafii byli wrażliwi na potrzeby bliźniego i otwierali serca na każdego człowieka. – Niech wasza parafia będzie społecznością ludzi, którzy są na siebie otwarci, życzliwi, gotowi do pomocy. Bardzo tego wszyscy potrzebujemy – wskazywał duchowny.

Wraz z biskupem kaliskim Damianem Brylem modlili się m.in.: ks. Krzysztof Ligocki, proboszcz parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Kaliszu, władze zakonne Zgromadzenia Księży Serca Jezusowego, duchowieństwo z Kalisza, budowniczy kościoła i licznie zgromadzeni wierni.

Parafia św. Brata Alberta w Kaliszu została utworzona 1 sierpnia 2016 r. z trzech parafii: Wniebowzięcia NMP w Kaliszu (Sanktuarium św. Józefa), NMP Królowej Polski w Kaliszu i św. Andrzeja Apostoła w Borkowie. Parafia będzie liczyć ok. 3,5 tys. wiernych.

Kaplicę św. Brata Alberta poświęcił 25 grudnia 2016 r. biskup kaliski Edward Janiak, który w Roku Miłosierdzia podjął decyzję o utworzeniu nowej parafii w Kaliszu zadedykowanej św. Bratu Albertowi Chmielowskiemu wspominając w ten sposób setną rocznicę śmierci świętego. Prowadzenie parafii zostało powierzone Zgromadzeniu Księży Serca Jezusowego (księżom sercanom) z Krakowa.

ek / Kalisz
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda