Home WiadomościZ kraju Kalwaria Pacławska: „By nie dać się uwieść mocy koni mechanicznych”

Kalwaria Pacławska: „By nie dać się uwieść mocy koni mechanicznych”

Redakcja

„Pamiętajcie! W domach zawsze ktoś na was czeka, czeka na szczęśliwy wasz powrót!” – mówił ks. prał. Zbigniew Suchy do podkarpackich motocyklistów, którzy w ostatnia niedzielę kwietnia rozpoczęli swój sezon.

„Nie dajcie się uwieść mocy koni mechanicznych” – apelował kaznodzieja podczas mszy św. we franciszkańskim sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla.

Obecni na Eucharystii modlili się o bezpieczny sezon, o bezpieczne drogi i rozwagę w korzystaniu z motocykli. Po Mszy kapłani przeszli pomiędzy długimi szeregami wspaniałych maszyn kropiąc je wodą święconą.

Królowały kombinezony motocyklistów z emblematami różnych klubów i stowarzyszeń. A jeśli by ktoś zapragnął dołączyć do tego elitarnego grona, mógł na miejscu zaopatrzyć się w odpowiednią maszynę! Przy odpowiedniej zasobności portfela, oczywiście!

Wydarzeniu towarzyszyła IV Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa „Motoserce”. Do Kalwarii przyjechał jedyny na Podkarpaciu autobus – mobilny punkt krwiodawstwa, do którego ustawiały się kolejki chętnych, by podzielić się własną krwią.

Zlot uświetniły występy zespołów muzycznych: Pectus, Guitar Force i znanego gitarzysty Sergo Chanturia.

Dlaczego motocykliści wybrali Kalwarię na rozpoczęcie sezonu?

„Na Podkarpaciu można znaleźć wiele ciekawych miejsc, w kilku były już organizowane takie zjazdy, ale Kalwaria jest miejscem wyjątkowym, urokliwym” – mówi jeden z organizatorów.

W tym roku przybyło około tysiąc siedemset motorów. Byli również fani tych pojazdów. „W pierwszą niedzielę października wrócimy tutaj. Na zakończenie sezonu” – zgodnie deklarowali.

jms

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda