Kalwaria Pacławska: IV Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

W dniach 26-27 stycznia 2019 r. w sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej odbywał się IV Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Wzięło w nim udział ponad 400 osób, zarówno kształcących się muzycznie, jak i amatorów. Pierwszego dnia przesłuchiwane i nagradzane były większe formacje muzyczne, jak chóry, schole czy zespoły wokalno-instrumentalne. Następnego dnia, w niedzielę, wystąpili soliści i duety.

W sobotę Mszy świętej przewodniczył o. Marian Gołąb OFMConv, prowincjał krakowskiej prowincji franciszkanów. Drugi dzień kolędowania rozpoczął się od Eucharystii, której przewodniczył Metropolita Przemyski abp Adam Szal.

Metropolita Przemyski w homilii zwrócił uwagę na to, że różne są drogi ludzi do Boga, a przykładem na to są historie świętych, np. św. Franciszka czy św. Augustyna. Zmiana, która dokonała się w życiu przyszłego biskupa z Hippony, rozpoczęła się dzięki Słowu Bożemu, które Augustyn przeczytał i przyjął. Metropolita zwrócił się do wszystkich zebranych z zachętą do częstego sięgania po lekturę Pisma Świętego i życie nim.

Warto zaznaczyć, że Grand Prix, czyli główną nagrodę Festiwalu, zdobyli franciszkańscy nowicjusze z Kalwarii Pacławskiej tworzący zespół Miriam.
Zobacz pozostałe wyniki

Organizatorami wydarzenia byli: OO. Franciszkanie w Kalwarii Pacławskiej, Centrum Kulturalne w Przemyślu i Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel.

Za: przemyska.pl