Home WiadomościZ kraju Kalwaria Pacławska: OCALIĆ WAKACJE

Kalwaria Pacławska: OCALIĆ WAKACJE

Redakcja

Jeszcze nie jest za późno, żeby zaplanować naprawdę udane wakacje. Organizatorzy Franciszkańskich Spotkań Młodych zapraszają na Kalwarię Pacławską.

W tym roku wakacyjne szaleństwa są jeszcze przykryte euforią piłkarskich rozgrywek i innych sportowych emocji. Ale kalendarz letnich szwach i w tym roku pęka w szwach. Co wybrać? Franciszkanie nie mają żadnych wątpliwości- FSM!

Tegoroczne lato nas w Polsce rozpieszcza. Niemalże codziennie temperatura jest godna wakacyjnych miesięcy i morskich kurortów. Zdarza się, co prawda, że gdzieś trochę popada, gdzieś przejdzie jakaś burza, ale na wakacyjną aurę narzekać nie można. Co zrobić z sobą w tym czasie? Młodzi ludzie mogą albo spędzić wakacje z Internetem albo spędzić je, jako niezapomnianą przygodę.

FSM to Franciszkańskie Spotkanie Młodych- wakacyjny biwak z lekkim posmakiem formy rekolekcji. Od lat sprawdzony ten sam plan: spotkania z zaproszonymi gośćmi, dyskusje w małych grupach, codziennie msza święta i tematyczne nabożeństwo, wieczorem koncert i film. Kilka dni, podczas których można doświadczyć głębokiego i prawdziwego spotkania z Bogiem. To także czas, jakiego młodzi ludzie szukają najbardziej- czas swobodnie spędzony z drugim człowiekiem, czas na budowanie relacji, prawdziwość pola namiotowego. A wszystko na łonie najczystszej natury, u podnóża Bieszczad w malowniczej Kalwarii Pacławskiej – niewielkiej wiosce położonej 20 km od Przemyśla na południowy- wschód tuż przy polsko-ukraińskiej granicy.

Najbliższe Spotkanie jest Jubileuszowe, będzie się odbywać już po raz 25! Jest nawiązaniem do zeszłorocznego „Projektu Mesjasz” a jego temat brzmi: „Ocaleni” Każdy będzie mógł w pełni skonfrontować swoje wcześniejsze życie z życiem według „Projektu Mesjasz”. Ocaleni to nie tylko kontynuacja założeń z 24. FSMu, ale to nowy przetarg na kolejny, ten sam Projekt Życia z Jezusem! Chyba nikt nie wątpi w to, że warto. Że warto każdy dzień swojego życia uczynić według planów Najlepszego z Projektantów, by potem cieszyć się rezultatem nieprzeciętnej budowli życia wiecznego.

We współczesnym świecie często doświadczamy niepokojów i czujemy się jak apostołowie na rozszalałych wodach Jeziora Galilejskiego. Doświadczamy wątpliwości związanych z wiarą, troski o przyszłość swoją i swoich najbliższych, czasami rozpaczy lub zniechęcenia. Organizatorzy 25. FSM pragną, aby jubileuszowe Spotkanie było nowym zaproszeniem do odkrycia swojego miejsca w łodzi, w której jest Chrystus – we wspólnocie Kościoła. Temat i logo Spotkania to zaproszenie, jakie nieustannie Chrystus kieruje do każdego, by ten z większą świeżością odnalazł swoje miejsce w gronie Jego Uczniów, by tam znalazł swoje OCALENIE!

Więcej o tegorocznym Spotkaniu na www.ProjektMesjasz.pl. 
Tam także najnowsze newsy, materiały audio i video.


FSM to często pierwszy głębszy kontakt z Bogiem, Kościołem i Dobrą Nowiną dla ludzi poszukujących Prawdy, nieco zagubionych w realiach wiary czy też własnego życia. To jakby „pierwszy krok” uczyniony w kierunku Jezusa – jak mówimy – pierwszy „dotyk” Bożej łaski. Świadczą o tym chociażby świadectwa, jakie corocznie do nas trafiają – klimat i piękno FSMu sprzyjają, bowiem przeżyciu takiego Spotkania z żywym Bogiem. Oczywiście – na FSM przyjeżdżają również osoby na co dzień zaangażowane w życie Kościoła – również oni znajdują tutaj coś dla siebie, doświadczając czasu pogłębienia wiary.

FSM czyli Franciszkańskie Spotkanie Młodych to forma wakacyjnych rekolekcji, czas radości, modlitwy i wspólnoty przeżywane w duchu franciszkańskim. Każdego dnia w planie Eucharystia, konferencje, spotkania w grupach dyskusyjnych, koncerty czy wieczorne „kino pod chmurką”. Spotkanie dla młodych ludzi z całej Polski pierwszy raz odbyło się w 1988 roku. Od tego to czasu gromadzi corocznie tysiące uczestników w pięknie położonym Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej – w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Tegoroczne Spotkanie rozpocznie się w niedziele 22 lipca i potrwa cały tydzień, a jego hasło brzmi: „Projekt Mesjasz- Ocaleni”.

na zdjęciu: fotorelacja z Franciszkańskiego Spotkania Młodych 2011 / fot. arch FSM-u

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda