Home WiadomościZ kraju Kalwaria Zebrzydowska: Ekstremalna Droga Krzyżowa

Kalwaria Zebrzydowska: Ekstremalna Droga Krzyżowa

Redakcja

W nocy z 11 na 12 kwietnia 2014 z kościoła św. Józefa w Krakowie przybyła do naszego Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej kolejna już Ekstremalna Droga Krzyżowa. Około 1,5 tys. osób pokonało pieszo blisko 40 kilometrów w milczeniu, myśląc o temacie przewodnim tegorocznej EDK, którym jest miara wielkości człowieka.

„Jezus powiedział: poznacie po owocach. Nie po dobrych chęciach, nie po marzeniach, ani nie po planach. Nie po płomiennej przemowie, wyjątkowym wyglądzie, uroku osobistym… Po owocach. Czyli ktoś podjął się zadnia i wygrał. Miał zrobić i mu  wyszło. Udało się. To jest bardzo obiektywna miara. Owoc, to mierzalny efekt działań. (…) Jeśli wszedłem  na szczyt, góra się nie zmieniła, ale ja się zmieniłem. Jestem zdobywcą i wiem, że mogę to zrobić po raz kolejny. Znam siebie. 

Ta miara od razu nas różnicuje. Ktoś podejmuje małe wyzwania lub się nie stara. Jest małym człowiekiem. Ale może przymierzyć się do większych wyzwań, a potem wygrać. Stanie się większym człowiekiem. Bo miarą naszej wielkości jest największe wyzwanie, którego podjęliśmy się i wygraliśmy.

To, że urodziliśmy się jako ludzie jeszcze nic nie znaczy. Czas zacząć zarządzać swoją wielkością. „Poznacie po owocach!” 

Bóg jest wielki i chce się przyjaźnić z ludźmi w odpowiednim dla Niego formacie.”  – ks. Jacek Stryczek, inicjator EDK, prezes stowarzyszenia Wiosna.

Ekstremalna Droga Krzyżowa skierowana jest do tych wszystkich, którzy chcą pełniej przeżyć ostatnie dni Wielkiego Postu. W trakcie EDK każdy z uczestników ma możliwość głębokiego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej skupiając się nad medytacją specjalnie przygotowanych rozważań oraz pokonując pieszo kilometry na drodze z Krakowa do Kalwarii.

Za: www.kalwaria.eu

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda