Home WiadomościZ kraju Kalwaria Zebrzydowska: Relikwiarz bł. Jana Pawła II

Kalwaria Zebrzydowska: Relikwiarz bł. Jana Pawła II

Redakcja

Sanktuarium kalwaryjskie wzbogaciło się o nowy relikwiarz bł. Jana Pawła II, który ma kształt kapłańskiego brewiarza umieszczonego na klęczniku.

19 VIII 2012 r. minie 10-ta rocznica obecności Papieża Polaka w Kalwarii Zeb. podczas jego ostatniej pielgrzymki do Ojczyzny. Tego pamiętnego dnia nasz wielki Rodak modlił się w Cudownej Kaplicy Matki Bożej Kalwaryjskiej na klęczniku, który stał się podstwą dla nowego relikwiarza. Warto także pamiętać, że Ojciec św. odprawił wówczas swoją ostatnią Mszę św. na ojczystej ziemi.

Dla upamiętnienia tych wydarzeń stróżowie Sanktuarium wystarali się o ten szczególny relikwiarz, którego kształt podsunął sam Błogosławiony przykładem ufnej i żarliwej modlitwy. Do dziś pamiętamy jego słowa: Tutaj moje serce pozostało. Spełniają się one przez jego wyjątkową obecność w postaci kropli krwi, złożonej na srebrnym kapłańskim brewiarzu, przygotowanym z wotów kalwaryjskich pielgrzymów wdzięcznych za otrzymane od Boga łaski.

Jan Paweł II zawsze pragnął być blisko ludzi. Nasz nowy relikwiarz, znajdujący się obecnie w Cudownej Kaplicy, wychodzi naprzeciw jego oczekiwaniom i jest dostępny dla wszystkich, którzy go kochają i czczą.

Błogosławiony Janie Pawle II, papieżu, módl się za nami!

Za: www.kalwaria.eu

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda