Home WiadomościZ kraju Kamilianie: Nagroda ‘Bene Melitus’ dla o. Arkadiusza Nowaka

Kamilianie: Nagroda ‘Bene Melitus’ dla o. Arkadiusza Nowaka

Redakcja

W Światowym Dniu Cukrzycy Polskie Towarzystwo Diabetologiczne wręczyło Nagrody “Bene Melitus”, honorujące osoby wyróżnione za działalność na rzecz osób chorych z cukrzycą.

Nagrodę przyznano ks. Arkadiuszowi Nowakowi, prezesowi IPPEZ, pomysłodawcy “Koalicji na rzecz Walki z Cukrzycą” oraz Jerzemu Owsiakowi prezesowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP).

“Podczas konferencji prof. Leszek Czupryniak, prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, wręczył nagrody PTD “Bene Melitus” ks. Arkadiuszowu Nowakowi, pomysłodawcy “Koalicji na rzecz Walki z Cukrzycą”, oraz Jerzemu Owsiakowi prezesowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP).

Jak tłumaczył prof. Czupryniak, z inicjatywy prowadzonego przez ks. Arkadiusza Nowaka Instytutu Praw Pacjenta, powstała “Koalicja na rzecz Walki z Cukrzycą”, dzięki której zwiększył się poziom świadomości społecznej na temat cukrzycy.

– Jestem od lat w swojej działalności społeczno-publicznej przekonany o tym, że wszelkie działania wspólne, szczególnie dotyczące troski o pewną grupę chorych, są o wiele lepsze i ważniejsze, niż działanie w pojedynkę – powiedział ks. Arkadiusz Nowak odbierając nagrodę.

Wręczając nagrodę Jerzemu Owsiakowi, prof. Czupryniak podkreślał, że zaangażowanie WOŚP w program udostępniania pomp insulinowych dla dzieci i młodzieży był akcją bezprecedensową na skalę europejską. Dodał, że działania WOŚP zmusiło władze naszego kraju do wprowadzenia tego leczenia.

– To żona, która zajmuje się w Fundacji obszarem medycznym, przekonała mnie 7 lat temu, że może to być działanie wręcz rewolucyjne i przy okazji może dokonać się wiele pozytywnych zmian – tak się stało. Dzięki temu mogliśmy kupić 2,9 tys. pomp, stając się liderem światowym w leczeniu dzieci – mówił dziękując za nagrodę Jerzy Owsiak.”

Źródło: prawapacjenta.pl

Za: www.kamilianie.eu

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda