Home WiadomościZ kraju Kapituła Fundacji św. Franciszka z Asyżu (Rosja – Kazachstan)

Kapituła Fundacji św. Franciszka z Asyżu (Rosja – Kazachstan)

Redakcja

W dniach 1-5.02.2014 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej obradowała Kapituła Fundacji Rosja-Kazachstan należąca do Zakonu Braci Mniejszych, na którą przybyło 19 braci z Fundacji, wraz z wizytatorem generalnym o. Patrykiem Olichem i delegatem generalnym o. Klaudiuszem Michalskim.Z Kurii Generalnej przybyli: o. generał Michael Perry, o. definitor Ernest Siekierka i sekretarz ewangelizacji misyjnej o. Massimo Tedoldi. Podczas obrad wysłuchano relacji, jakie złożyli: dotychczasowy prezes o. Eliot Marecki oraz wizytator i delegat. Głos zabrał także o. Generał.

Podsumowując wspólne spotkania i prace w grupach, bracia zwrócili uwagę na następujące sprawy: poprawa jakości życia we wspólnocie, mając na względzie przede wszystkim czas na modlitwę wspólnotową i indywidualną; pilna potrzeba formacji ciągłej (wybierając jako przedmiot do studium w tej kwestii adhortację apostolską papieża Franciszka Evangelii Gaudium; konieczność stworzenia strony internetowej; umożliwienie uczestniczenia w kursie na temat ekumenicznego i międzyreligijnego dialogu jaki oferują bracia w Stambule; rewizja statutów partykularnych.

O. Bogumił Bednarski prezesem Fundacji Rosja-Kazachstan

Dnia 4.02 Minister generalny ogłosił skład nowej Rady Fundacji, wybranej przez definitorium generalne. Prezesem został o. Bogumił Bednarski (l. 61), radnymi – o. Luca Baino (44), o. Christian Labanouski (44) i o. John Gibbons (52) [zastąpił o. Roggero Lee, który zrezygnował ze względów zdrowotnych], a ekonomem br. Stefano Invernizzi (51).

Na zakończenie ostatniej mszy kapitulnej, której przewodniczył nowy Prezes, o. Generał – powołując się na adhortację papieża Franciszka – życzył każdemu z braci, by zlecone im zadania w Fundacji tak wykonywali, by zanieść „radość Ewangelii” do tych braci i sióstr, z którymi spotykają się na co dzień.

o. Maksymilian Damian OFM

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda