Home WiadomościZ kraju Kapituła Generalna u Sióstr św. Katarzyny

Kapituła Generalna u Sióstr św. Katarzyny

Redakcja

W dniach 3 – 28 września 2013 u sióstr katarzynek trwa Kapituła Generalna, która, z racji Roku Jubileuszowego 400. rocznicy śmierci założycielki bł. Reginy Protmann, odbywa się w Braniewie. W tym mieście bł. Regina wzrastała i odczytała swoje powołanie, tu narodziło się Zgromadzenie Sióstr św. Katarzyny, stąd siostry wyruszyły w różne strony świata, niosąc Jezusa w charyzmacie pozostawionym przez Założycielkę.

Do Braniewa przyjechały delegatki z Brazylii, Togo, Niemiec, Litwy, Włoch i Polski aby wspólnie pochylić się nad tematem: „Od celebracji Eucharystii do życia eucharystycznego” i na nowo odczytać misterium Eucharystii w naszym życiu.

Szybkie zmiany zachodzące w dzisiejszym świecie motywują nas do rozeznania i powtórnego przyjęcia podstawowych wartości życia konsekrowanego. Wymagają od nas odwagi opuszczenia gniazd, które być może zbudowałyśmy, kreatywności i odnowionej wierności.

Podczas trwającego od stycznia Roku Jubileuszowego głęboko doświadczamy, że Bóg obdarza nas wyjątkowym czasem łaski, który pragniemy owocnie wykorzystać. Prosimy o modlitwę, aby to ważne wydarzenie otwierało nasze Zgromadzenie na dar rozeznania woli Bożej oraz odwagę wprowadzenia jej w życie, abyśmy odpowiadały w codzienności na głos powołania, zgodnie ze słowami bł. Reginy Protmann – Jak Bóg chce!

siostry katarzynki

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda