Home WiadomościZe Świata Bracia Mniejsi: Kongres w Asyżu 2013

Bracia Mniejsi: Kongres w Asyżu 2013

Redakcja

W Asyżu w dniach 8-22 września odbędzie się Międzynarodowe Spotkanie Sekretarzy ds. Formacji i Studiów naszego Zakonu (wszystkie prowincje i kustodie). Mszy św. inaugurującej, która transmitowana będzie przez Internet, przewodniczyć będzie Minister Generalny o. Michael A. Perry OFM.

Zostanie ona odprawiona 9 września o godz. 10:30. O godz. 15:00 tego samego dnia przewidziana jest relacja o. Generała dotycząca formacji i studiów w naszym Zakonie. W poszczególne dni uczestnicy wysłuchają konferencji dotyczących różnych aspektów towarzyszenia młodym powołanym: biblijnego, antropologicznego, franciszkańskiego, psychologicznego. Ważnym elementem spotkania będą prace w grupach i wspólne dzielenie się wypracowanymi propozycjami. Wśród zaproszonych prelegentów są: abp José Rodríguez Carballo OFM (sekretarz Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego), prof. Amedeo Cencini, Vincenzo Battaglia i Albert Schmucki. Hasłem przewodnim spotkania są słowa zaczerpnięte z Ewangelii: Iesus ibat cum illis (Łk 24,15).

Źródło: www.ofm.org 

Za: www.panewniki.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda