Home WiadomościZe Świata La Salette: Duchowi synowie u swojej Matki

La Salette: Duchowi synowie u swojej Matki

Redakcja

Ponad dwudziestu młodych saletynów z całego świata uczestniczy w spotkaniu formacyjnym w La Salette. To czas wspólnej modlitwy, braterskich spotkań i odkrywania międzynarodowości zgromadzenia.

1 września w sanktuarium Matki Bożej w La Salette rozpoczęło się Spotkanie Młodych Saletynów. Potrwa ono do 15 września. 24 zakonników z: Angoli, Argentyny, Brazylii, Filipin, Indii, Madagaskaru, Myanmaru i Polski rozważa saletyńskie hasło roku 2013: „Głośmy Pana, którego ujrzeliśmy i poznaliśmy”. Hasło to nawiązuje do słów, którymi Matka Boża zakończyła swoje orędzie: „A więc, moje dzieci, ogłoście to całemu mojemu ludowi”.

Spotkaniu przewodniczą członkowie rady generalnej zgromadzenia: ks. generał Silvano Marisa, wikariusz generalny ks. Adilson Schio, asystent generalny ks. Joseph Bachand i ekonom generalny ks. Alex Valummel. Polską prowincję reprezentują księża: Zbigniew Gierlak, Marek Pabis, Maciej Rydzanicz i Wiesław Węgrzyn. W grupie trzech tłumaczy również jest Polak, ks. Andrzej Foryś MS.

W programie każdego dnia jest czas wspólnej modlitwy i Eucharystii, konferencji związanych z duchowością saletyńską i kapłańską oraz braterskich spotkań. Dzięki temu uczestnicy mają wiele okazji do dzielenia się doświadczeniem swojego powołania zakonnego. W poniedziałek 2 września młodzi saletyni spotkali się z bratem Emilem z Taize. W najbliższą niedzielę odwiedzą sanktuarium św. Jana Marii Vianneya w Ars. Będą także uczestniczyć w trzydniowych rekolekcjach.

Pamiętajmy w modlitwie o młodych saletynach. Prośmy, by pozwalali się prowadzić Duchowi Świętemu i z mocą głosili słowo Boże na całym świecie.

(gz / ks. Paweł Raczyński MS)

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda