Home WiadomościZ kraju Kapituła Inspektorialna Salezjanów

Kapituła Inspektorialna Salezjanów

Redakcja

W dniach 19-23 kwietnia 2022, salezjanie Inspektorii św. Stanisława Kostki z siedzibą w Warszawie, gromadzą się w Porszewicach koło Łodzi na Kapitule Inspektorialnej. Temat spotkania brzmi: Uczynić nasze życie „Salezjańskim sakramentem” obecności.

Kapituła jest „czasem szczególnej elastyczności, która jest darem Ducha Świętego oraz odwagi związanej z ewentualnymi zmianami” – podkreślił ks. Tadeusz Jarecki SDB, Inspektor (Prowincjał). Spotkanie ma pomóc wytyczyć kierunki działania na najbliższe lata, a jednocześnie doprowadzić do potrzebnych zmian zgodnych z rozeznaniem duchowym w charyzmacie św. Jana Bosko.

Salezjanie podejmują dyskusje związane z realizacją charyzmatu salezjańskiego, w tym również z wojną na Ukrainie oraz szerokim zaangażowaniem salezjanów w pomoc uchodźcom. Obrady kapituły mają na celu ponowne postawienie Boga w centrum życia i posłannictwa salezjańskiego.

Na całym świecie pracuje około 15 tysięcy salezjanów w 132 krajach świata na pięciu kontynentach globu ziemskiego. Cała Rodzina Salezjańska liczy około 400 000 osób, tworzą ją 33 różne grupy, które powstały na przestrzeni lat, a które inspirują się systemem wychowawczym i charyzmatem św. Jana Bosko. Pierwsze grupy, które powstały już w czasach Założyciela to Salezjanie Księdza Bosko, Córki Maryi Wspomożycielki (siostry salezjanki), Salezjanie Współpracownicy oraz Byli Wychowankowie Salezjańscy.

ks. Piotr Sosnowski SDB, Rzecznik prasowy Inspektorii św. Stanisława Kostki

ks. ps / Porszewice
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda