Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: s. Magdalena Karolczak MChR

Pożegnania: s. Magdalena Karolczak MChR

Redakcja

Była Przełożona Generalna Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej

W Poniedziałek Wielkanocny, 18 kwietnia zmarła w Ostrowie Wlkp. w wieku 91 lat śp. s. Magdalena Karolczak MChR, Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Misjonarek w latach 1975 – 1984. 

Siostra Magdalena urodziła się 28 października 1930 roku w Kurowie, w województwie poznańskim. Pochodziła z rodziny wielodzietnej, była 12. dzieckiem rodziców. Jej naukę w szkole podstawowej przerwała wojna. Świadectwo ukończenia 7 klasy Magdalena uzyskała w 1946 roku i w tym samym roku podjęła naukę w Gimnazjum im. Stanisława Kostki w Kościanie. Po jej zakończeniu w 1949 roku rozpoczęła dwuletnią Państwową Szkołę Pielęgniarstwa w Poznaniu. Od uzyskania dyplomu w 1951 roku do 1960 roku pracowała w szpitalach. Opinie jej zwierzchników mówiły, że „dała się poznać jako sumienny i dokładny pracownik. Odznaczała się spokojem i uprzejmością”.

Do Zgromadzenia zgłosiła się i została przyjęta w 1960 roku. W święto Niepokalanej 8 grudnia 1961 roku złożyła pierwsze śluby, a 15 sierpnia 1968 roku – śluby wieczyste. Przed wyborem na Przełożoną Zgromadzenia s. Magdalena pracowała w Płotach, Szczecinie i Władysławowie, gdzie pełniła m. in. funkcje zakrystianki, katechetki, odwiedzającej chorych. Cieszyła się dobrą opinią przełożonych, o czym świadczy powierzenie jej funkcji w zarządzie. Była sekretarką, mistrzynią nowicjatu i junioratu oraz wikarią. W roku 1975 została wybrana na Przełożoną Generalną Zgromadzenia. Urząd ten sprawowała przez 9 lat. Od roku 1984 do 1990 pełniła funkcję sekretarki generalnej. Przez ostatnie 30 lat mieszkała w Ostrowie Wielkopolskim.

Śp. Siostra Magdalena odeszła do Pana nagle w kościele w czasie Mszy św. w Poniedziałek Wielkanocny.

Pogrzeb śp. Siostry Magdaleny będzie w dwóch etapach. W czwartek 21 kwietnia w Ostrowie Wlkp., a następnie w sobotę 23 kwietnia w Poznaniu Morasku.

Prosimy o modlitwę za naszą śp. s. Magdalenę, by Zmartwychwstały Pan szybko przyjął ją do Swego Królestwa. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

Siostry Misjonarki Chrystusa Króla

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda