Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: o. Ludwik Kazimierczak CSsR

Pożegnania: o. Ludwik Kazimierczak CSsR

Redakcja

W Argentynie w Quilmes zmarł o. Ludwik (Luis) Kazimierczak CSsR. Długoletni misjonarz odszedł do Pana w wieku 86 lat, przeżywszy 69 lat w Zgromadzeniu Redemptorystów (w tym 56 na misjach w Argentynie), a w kapłaństwie 62 lata. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Pogrzeb śp. o. Kazimierczaka zaplanowany jest na czwartek, 21 kwietnia 2022 r. Zostanie pochowany w Quilmes w Argentynie. W Polsce Msza św. za Zmarłego odbędzie się w sobotę 23 kwietnia 2022 r. o godz. 15.00 w kościele sióstr redemptorystek w Bielsku-Białej.

O. Ludwik (Luis) Kazimierczak urodził się 28 grudnia 1936 roku w Rusinowie k. Rypina z rodziców Ludwika i Marii z domu Pieńkos-Bieńkowskiej.

Pierwsze lata okupacji spędził z rodzicami w powiecie konińskim, a następnie rodzina przeniosła się do Nietkowa w powiecie zielonogórskim, gdzie kontynuował naukę na poziomie szkoły podstawowej. Redemptorystów poznał, gdy wraz z rodzicami przeprowadził się do Ułowa na Pomorzu, skąd uczęszczali na nabożeństwa do kościoła w nieodległym Braniewie. Po ukończeniu siódmej klasy szkoły podstawowej wstąpił do juwenatu redemptorystów w Toruniu.

Pierwszą profesję zakonną złożył 2 sierpnia 1953 roku w Łomnicy-Zdroju, zaś profesję wieczystą 2 sierpnia 1958 roku w Tuchowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 26 czerwca 1960 roku z rąk abpa Włodzimierza Jasińskiego w Tuchowie.

Po święceniach kapłańskich ukończył Tirocinium w Krakowie (1960-61). Następnie pracował przez kilka lat jako misjonarz we Wrocławiu (1961-64) i w Toruniu (1964-66).

W 1966 roku wraz z o. Ignacym Brewką wyjechali do Argentyny. Tam pełnił posługę w różnych placówkach misyjnych: Resistencia, Anatuya, Posadas. Był przełożonym wspólnoty, a także przełożonym wyższym tamtejszej wiceprowincji. W latach 2003-2005 był wikariuszem w parafii Virgen de Lurdes w Quilmes. Następnie pracował w La Plata, gdzie był m.in. spowiednikiem i kierownikiem duchowym w seminarium „Santisimo Redentor”.

Ostatnie lata życia spędził w Quilmes jako wikariusz. Zmarł 19 kwietnia 2022 r.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda