Home WiadomościZ kraju Kapituła Wyborcza u Boromeuszek

Kapituła Wyborcza u Boromeuszek

Redakcja

22 czerwca br. w Domu Generalnym Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Trzebnicy rozpoczęła się VI Nadzwyczajna Kapituła Generalna przebiegająca pod hasłem Wezwane i posłane by dawać wzmożone świadectwo miłosierdzia.

W dniu 23 czerwca odbyła się sesja wyborcza, której przewodniczył o. prof. Jacek Kiciński CMF Wikariusz Biskupi d.s. Życia Konsekrowanego w Archidiecezji Wrocławskiej. Podczas jej trwania wybrano nową Przełożoną Generalną trzebnickich boromeuszek. Została nią s. M. Claret Król. Pomocą i radą służył jej będzie w okresie najbliższych 6 lat także nowo wybrany Zarząd.

Matka Claret (Cecylia) Król urodziła się w  1966 r. w Dzierżysławiu na Opolszczyźnie. Profesję zakonną złożyła w 1994 r. Dotychczasową posługę zakonną pełniła w Małuszynie, Wiedniu a od czterech lat jako radna i przełożona domu zakonnego w Trzebnicy.

Pierwsza sesja VI Nadzwyczajnej Kapituły Generalnej będzie trwała do 29 czerwca tego roku, a jej priorytetem jest znalezienie odpowiedzi, jak w nowych warunkach XXI w., wobec licznych przemian cywilizacyjnych, społecznych i kulturowych świadczyć o Bogu bogatym w Miłosierdzie i jak kontynuować charyzmat miłosierdzia, który Boromeuszki realizują od ponad 360 lat.

SS. Boromeuszki

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda