Home WiadomościZ kraju Saletyni – Kraków: Kardynałowie w seminarium

Saletyni – Kraków: Kardynałowie w seminarium

Redakcja

W niedzielę 23 czerwca nasze seminarium odwiedziło dwóch szczególnych gości: kard. Paulo Cordes, były przewodniczący Papieskiej Rady „Cor Unum” i arcybiskup Palermo kard. Paolo Romeo.

Kard. Cordes skierował do kleryków krótkie przesłanie. Powiedział, że w seminarium spędził wiele lat oraz podkreślił, że formacja w tym miejscu jest bardzo ważna, ponieważ to w seminarium przygotowuje się przyszłość Kościoła.

– To bardzo ważne, by wiedzieć – stwierdził – jakie demony działają w seminarium. Największym takim demonem jest hipokryzja. Niezbędną rzeczą w seminarium jest być szczerym. Nie ukrywać tego, co się myśli. Trzeba dialogować, dyskutować, wręcz kłócić się, ale nie być skrytym – podkreslił kard. Cordes.

– Najważniejszą rzeczą w seminarium – zaznaczył hierarcha – jest nauczyć się kochać Jezusa Chrystusa i nieustannie pogłębiać z Nim osobistą relację. O tym nauczają ostatni papieże: Jan Paweł II, Benedykt XVI i Franciszek. Wszyscy mamy potrzebę braci i sióstr – także seminarzyści – aby wierzyć we wspólnocie Kościoła. Bo nikt nie wierzy sam – mówił były przewodniczący Rady “Cor Unum”.

Natomiast arcybiskup Palermo kard. Paolo Romeo przybliżył klerykom i przełożonym postać nowego błogosławionego ks. Giuseppe Puglisiego, sycylijskiego kapłana zamordowanego przez mafię w 1993 roku.

(gz/ks. Bohdan Dutko MS)

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda