Home WiadomościZ kraju W Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze zostanie odprawiona Msza za uchodźców i wygnańców

W Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze zostanie odprawiona Msza za uchodźców i wygnańców

Redakcja

Każdego dnia otrzymujemy coraz więcej powiadomień z kościołów w całej Polsce, że wezmą one udział we wspólnej modlitwie, którą podejmujemy na prośbę samego papieża.

14 stycznia o godz. 9:30 zostanie również odprawiona Msza Święta w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze, o czym poinformował nas zastępca kustosza Bazyliki Jasnogórskiej, ojciec Michał Bortnik. Msza będzie transmitowana przez telewizję TRWAM.

Gorąco zachęcamy wszystkich pielgrzymów do udziału we wspólnej modlitwie. Również osoby chore mogą się włączyć w tę piękną inicjatywę i modlić się z nami dzięki audycji w telewizji TRWAM.

W każdą drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego Kościół obchodzi Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W tym wyjątkowym dniu pamiętamy o wszystkich ofiarach wojen i przymusowych przesiedleń na całym świecie. To też dzień modlitwy ludzi rozsianych po całym świecie, poza swoimi ojczyznami. Jest wśród nich wielu Polaków.

Jak podaje instrukcja Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa z 1978 r. dzień ten ustanowiono jako:

“odpowiednią okazję dla pobudzenia wspólnot chrześcijańskich do odpowiedzialności wobec braci migrantów oraz do obowiązku współdziałania w rozwiązywaniu ich różnorakich problemów”.

Jak mówi bp Krzysztof Zadarko, jest to spełnienie bezpośredniej prośby papieża Franciszka. Do wspólnej modlitwy zachęcają również Prymas Polski abp Wojciech Polak, Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki i abp Grzegorz Ryś.

Jasnogórskie Sanktuarium jest jednym z najważniejszych miejsc dla wiernych w Polsce. Maryja wiele razy ratowała Polaków i wypraszała im szczególne łaski. Pod wrażeniem naszej Czarnej Madonny był też papież Franciszek. Cieszymy się, że z tak ważnego dla Polaków miejsca płynie wspólna modlitwa ponad podziałami.

* * *

14 stycznia 2018 roku, w niedzielę, obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. To dobra okazja, żeby w naszych parafiach, wspólnotach i kościołach pomodlić się za tych, którzy z różnych powodów szukają miejsca do życia w pokoju i bezpieczeństwie.

Dotrzyjmy z wyjątkową modlitwą i specjalnym formularzem Mszy świętej do wszystkich, przede wszystkich księży.

Więcej informacji znajdziesz [TUTAJ]

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda