Home WiadomościZ kraju Kapucyni: 13. Ogólnopolski Kongres Odpowiedzialnych za Grupy Modlitwy Ojca Pio w Tęczynie

Kapucyni: 13. Ogólnopolski Kongres Odpowiedzialnych za Grupy Modlitwy Ojca Pio w Tęczynie

Redakcja

Już od trzynastu lat jesienną porą spotykają się na ogólnopolskim kongresie osoby odpowiedzialne za prowadzenie Grup Modlitwy Ojca Pio. Spotkania odbywają się w Tenczynie koło Myślenic, w pięknie położonym w Beskidzie Wyspowym domu rekolekcyjnym Braci Mniejszych Kapucynów. Tegoroczny, trzynasty kongres rozpoczął się wieczorem 12 października (piątek) i zakończył obiadem 14 października (niedziela).

Spotkanie odbywało się pod hasłem „Źródła światła i szkoły wiary w świecie” i wprowadziło uczestników w kolejny, trzeci rok pracy, oparty na trzyletnim programie duszpasterskim Kościoła w Polsce: „Kościół domem i szkołą komunii”. Kongres był też szczególnym czasem włączenia się w inaugurację Roku Wiary, której dzień wcześniej, 11 października, w 50. rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II dokonał papież Benedykt XVI.

Na Kongresie obecny był ojciec Marciano Morra OFMCap z San Giovanni Rotondo, sekretarz generalny Grup Modlitwy i świadek życia Ojca Pio. Między innymi zaprezentował on nowy Regulamin Grup Modlitwy Ojca Pio zatwierdzony w tym roku przez Stolicę Apostolską i przekazany Grupom w 10. rocznicę kanonizacji Ojca Pio podczas uroczystości w San Giovanni Rotondo. Będzie on okazją do odnowy i rozpalenia w sobie charyzmatu, który Bóg podarował czcicielom świętego Stygmatyka w postaci Grup Modlitwy. Uczestnicy spotkania mieli okazję poddać tekst Regulaminu wspólnym refleksjom.

Więcej na: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda