Home WiadomościZ kraju Kapucyni: Spotkanie przełożonych w Roku Wiary

Kapucyni: Spotkanie przełożonych w Roku Wiary

Redakcja

Nowa Ewangelizacja oraz wiara we wspólnocie braterskiej były tematami wiosennego spotkania przełożonych Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. 

Z Konstytucji Kapucynów §147.1. „Bracia niech się uczą odczytywać znaki czasu, przez które oczyma wiary można dostrzec plany Boże, by przedsięwzięcia apostolskie odpowiadały wymogom ewangelizacji i potrzebom ludzi.” Próbą odczytywania znaków czasu we wspólnocie prowincjalnej i celem jej lepszej animacji są organizowane dwa razy w roku spotkania przełożonych.

Nowa Ewangelizacja oraz wiara we wspólnocie braterskiej były tematami wiosennego spotkania przełożonych Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Miało ono miejsce w Tenczynie, w domu rekolekcyjnym św. Franciszka z Asyżu, w dniach od 18 do 21 lutego 2013 r. W spotkaniu wzięło udział 20 przełożonych z Polski, delegat z Bułgarii, oraz przełożony z Litwy. Spotkanie rozpoczęło się od dnia skupienia, który poprowadził ks. bp Grzegorz Ryś, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej oraz przewodniczący Zespołu d.s. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski. Dużą część spotkania przełożeni poświęcili refleksji nad wiarą, a konkretnie nad tym, co znaczy wierzyć będąc we wspólnocie braterskiej i jak animować braci do wiary.

Gościem szczególnym spotkania był również br. Štefan Kožuh OFMCap, Wikariusz Generalny Zakonu. Brat Štefan poruszył kwestie planowanej Rady Plenarnej Zakonu, której tematem ma być „łaska pracy” (2 Reg, V) oraz Nowa Ewangelizacja w odniesieniu do braci, ze szczególnym naciskiem na wagę i rolę dzielenia się Słowem Bożym we wspólnocie braterskiej. Jak zawsze podczas spotkania, bracia dzielili się życiem poszczególnych wspólnot braterskich i omawiali ważniejsze kwestie dotyczące życia i działalności Krakowskiej Prowincji Kapucynów.

Więcej (zdjęcia) na: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda