Home WiadomościZ kraju Przypatrzcie się powołaniu waszemu

Przypatrzcie się powołaniu waszemu

Redakcja

“Przypatrzcie się powołaniu waszemu” –  to hasło przewodnie Ogólnopolskiej Kongregacji Duszpasterstwa Powołań, która miała miejsce w dniach 22 – 24 lutego w Licheniu. W trzydniowym spotkaniu wzięło udział ponad 150 osób odpowiedzialnych w diecezjach i zakonach za duszpasterstwo powołań, a wśród nich ks. Paweł Krężołek, dyrektor Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań. Obradom przewodniczył delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań bp Marek Solarczyk.

W oparciu o orędzie papieża Benedykta XVI na tydzień modlitw o powołania pt. “Powołania znakiem nadziei opartym na wierze”, uczestnicy skupili się nad tajemnicą swojej wiary i nad tym, co do niej prowadzi. To własnie przyczynia się do skuteczniejszego służenia pomocą młodym ludziom, jak wskazał w swoim wystąpieniu bp Solarczyk.

W trakcie warsztatów zaprezentowano prezentację multimedialną pt. “Nawigacja w rodzinie”, przygotowaną przez Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie. Propozycja ta wskazała na pewne warunki i środowisko, z jakich wywodzą się potencjalni kandydaci do seminariów czy zgromadzeń zakonnych. Ponadto przyczyniła się do głębszego poznania problemów młodych, stojących u progu podjęcia poważnych decyzji i wyborów.

W dalszej części programu delegaci mieli okazję obejrzeć film poświęcony powołaniu, w którym zebrano odpowiedzi młodych ludzi na trzy pytania:co oznacza dla mnie samo słowo “powołanie”?; czy zastanawiałem się nad swoim powołaniem?; kto mógłby mi pomóc odkryć moje powołanie? Jak przyznał bp Solarczyk, reakcje młodzieży są zaskakujące; zdarzały się także przypadki odmowy odpowiedzi.

Ogólnopolskie Kongregacje Referentów Powołaniowych odbywają się dwa razy w roku. Jesienna ma miejsce na Jasnej Górze, wiosenna natomiast w różnych miejscach w Polsce, tym razem w Licheniu.

Za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda