Kapucyni: 40 godzin postu w intencji bezdomnych

Fundacja Kapucyńska wraz z Braćmi Mniejszymi Kapucynami z Warszawy organizuje post czterdziestogodzinny w intencji osób bezdomnych. Dla wielu bezdomnych uczucie głodu to codzienność. Ideą akcji jest chęć solidaryzowania się z bezdomnymi poprzez doświadczenie głodu. Post wiąże się też z modlitwą o uwolnienie ich od słabości, uzależnień i zniechęcenia.
Post o chlebie i wodzie rozpocznie się 23 marca 2012 roku drogą krzyżową o godz. 17.45 w kościele Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Miodowej 13 w Warszawie. Uroczystym zakończeniem postu będzie Eucharystia odprawiona 25 marca o godz. 11.00. Tuż po niej, o godz. 12.00 planowany jest wspólny posiłek z bezdomnymi na dziedzińcu kościelnym oraz imieninowe spotkanie z bł. o. Anicetem Koplińskim.Patron Fundacji Kapucyńskiej – bł. o. Anicet Kopliński, zwany św. Franciszkiem z Warszawy, był opiekunem najuboższych i znanym jałmużnikiem w całej stolicy okresu międzywojennego.

Zebrane podczas spotkania fundusze przeznaczone zostaną na budowę kapucyńskiego ośrodka pomocy, gdzie znajdzie się nowa jadłodajnia dla osób bezdomnych. Zastąpi ona funkcjonującą od dwudziestu lat jadłodajnię mieszczącą się w siedemnastowiecznych podziemiach kościoła kapucynów w Warszawie.

Patronem medialnym „40 godzin postu w intencji bezdomnych” jest Radio Warszawa.

Zobacz też: Fundacja Kapucyńska