Kapucyni: Francesco Cup 2012

Sportowe emocje, zdrowa rywalizacja, wspólna pasja i zamiłowanie do piłki nożnej. Te czynniki sprawiły, że już po raz V Stowarzyszenie Alwernia przy współpracy ze służbą liturgiczną gromadzącą się przy klasztorze Braci Kapucynów w Lubartowie zorganizowali sportową imprezę pod nazwą „Rozgrywki o puchar Św. Franciszka – FRANCESCO CUP 2012”.
W spotkaniu, które odbyło się 15 września 2012r., wzięło udział 17 drużyn, a więc ok. 130 zawodników. Mecze trwające po 8 min. rozgrywane były na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 3 w Lubartowie. Ekipy zacięcie rywalizowały w 4 grupach o miano najlepszej. Z każdej z nich do fazy pucharowej dostały się po 2 drużyny. Finał wyłonił zwycięzcę rozgrywek, którym została Drużyna Atletico Jacek, pokonując FC Wory. W meczu o 3. miejsce zwyciężyła drużyna Lampart Ostrówek.

Zostały przyznane także nagrody indywidualne: Zawodnik Turnieju – A. Zagajski (Atletico Jacek), Najlepszy bramkarz – M.Greń (Fc Wory) oraz Król Strzelców – Ł.Lipiński( Fc Alwernia).

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i puchary. Rozgrywki poprowadzili sędziowie i czuwali, aby mecze przebiegały zgodnie z zasadami gry. Po turnieju przeprowadzono także losowanie niespodzianek wśród nienagrodzonych.

Podziękowanie należy się Urzędowi Miasta Lubartów oraz Starostwu Powiatowemu w Lubartowie za wsparcie finansowe, panu Marianowi Boberowi za udostępnienie obiektów oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji turnieju.

Lubartów24.plAlwernia.org.pl
Foto: Radosław CzarneckiPaweł Miąc

Więcej (zdjęcia) na: www.kapucyni.pl