Kapucyni: II Mistrzostwa Ministrantów

Służba liturgiczna posługująca przy kapucyńskich klasztorach 3 marca 2012 roku w hali sportowej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego rozegrała II Mistrzostwa Ministrantów Prowincji Warszawskiej Kapucynów.

Spotkanie rozpoczęło się od mszy świętej, której przewodniczył br. Krzysztof Przybylski, a homilię wygłosił br. Piotr Hejno. Po zakończonej Eucharystii, umocnieni słowem i ciałem Jezusa Chrystusa zawodnicy rozpoczęli sportową rywalizację.

II Mistrzostwa Ministrantów Prowincji Warszawskiej Kapucynów odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: w „młodszej” brały udział drużyny z Białej Podlaskiej, Olsztyna, Lublina, Nowego Miasta nad Pilicą i Rywałdu Królewskiego, a w „starszej” – drużyny z Gorzowa Wielkopolskiego, Białej Podlaskiej, Rywałdu Królewskiego, Lublina, Lubartowa, Nowego Miasta nad Pilicą i Olsztyna.

Turniej zakończył się o godzinie 16.00 rozdaniem nagród i wręczeniem pucharów. W kategorii „młodszej” pierwsze miejsce zajęła drużyna z Olsztyna, zaś w kategorii „starszej” drużyna z Rywałdu Królewskiego, która będzie gospodarzem przyszłorocznego turnieju.

Klasyfikacja końcowa – grupa młodsza:

 1. Olsztyn
 2. Rywałd Królewski
 3. Lublin
 4. Biała Podlaska
 5. Nowe Miasto n/Pilicą

Klasyfikacja końcowa – grupa starsza:

 1. Rywałd Królewski
 2. Lublin
 3. Nowe Miasto n/Pilicą
 4. Lubartów
 5. Olsztyn
 6. Biała Podlaska
 7. Gorzów Wielkopolski
Więcej (zdjęcia) na: www.kapucyni.pl