Home WiadomościZ kraju Kapucyni: Pogrzeb śp. br. Stefana Żołneczki

Kapucyni: Pogrzeb śp. br. Stefana Żołneczki

Redakcja

W Bieruniu Starym 24 maja 2012 r. odbyła się uroczystość pogrzebowa śp. br. Stefana Żołneczki, kapłana z zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. 

Uroczystości rozpoczęła modlitwa przy trumnie z ciałem śp. br. Stefana w kaplicy cmentarnej kościoła pw. św. Walentego, następnie trumnę przeniesiono procesyjnie do kościoła parafialnego pw. św. Bartłomieja.

Eucharystię koncelebrowało 90 kapłanów, przewodniczył jej br. Jacek Waligóra OFMCap, Minister Prowincjalny Braci Mniejszych Kapucynów. Homilię wygłosił br. Augustyn Chwałek OFMCap, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego Kapucynów.

Na uroczystościach pogrzebowych zebrała się najbliższa rodzina i krewni zmarłego, wspólnota ponad 130 braci kapucynów z Polski i z zagranicy, obecne były także siostry zakonne. Śp. br. Stefan Żołneczko został pochowany na cmentarzu parafialnym w Bieruniu Starym.

Śp. br. Stefan Żołneczko odszedł do Pana w 41. roku życia, 21 maja 2012 roku w nowicjackim klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim.

Więcej na: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda