Home WiadomościZ kraju Kapucyni: Poświęcenie kamienia węgielnego

Kapucyni: Poświęcenie kamienia węgielnego

Redakcja

15 lutego to według kalendarza juliańskiego dzień Ofiarowania Pańskiego (Stritennja). Właśnie w tym dniu w Użhorodzie na Ukrainie nastąpiło poświęcenie kamienia węgielnego pod budowę klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w tym mieście.

Uroczystej ceremonii przewodniczył ordynariusz grekokatolickiej diecezji mukaczewskiej sui iuris, bp Milan Szaszik. Kamień pochodzi z San Giovanni Rotondo i trafił do Użhorodu razem z relikwiami św. Ojca Pio, dzięki życzliwej trosce i braterskiej pomocy br. Bogusława Piechuty, kapucyna, wielkiego czciciela Świętego i propagatora jego kultu.

W uroczystości udział wzięli: br. Grzegorz Romanowicz, kustosz Kustodii Ukrainy i Rosji, br. Andrzej Kinel, sekretarz Kustodii, br. Błażej Suska, przełożony klasztoru kapucynów w Kijowie, bracia ze wspólnoty użhorodzkiej, przedstawiciele duchowieństwa, seminarzyści oraz wierni – przyszli parafianie.

Zwieńczeniem uroczystości było oddanie czci relikwiom św. Pio z Pietrelciny, którego wstawiennictwu kapucyni powierzyli sprawę pierwszej obecności Zakonu w obrządku bizantyjskim i budowę klasztoru.

Bracia Mniejsi Kapucyni z Użhorodu

Za: Biuro Prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda