Home Wiadomości Pallotyni: Warsztaty katechetyczne i spotkanie neoprezbiterów

Pallotyni: Warsztaty katechetyczne i spotkanie neoprezbiterów

Redakcja

W dniach od 12 do 14 lutego 2014 r., w częstochowskiej Dolinie Miłosierdzia u stóp Jasnej Góry, odbyły się warsztaty katechetyczne, poświęcone trudnym zachowaniom uczniów podczas lekcji. Celem warsztatów był rozwój umiejętności radzenia sobie z nieposłuszeństwem, agresją słowną i fizyczną ze strony uczniów, z groźbami, chaosem w klasie, wygłupami itd.

Zajęcia polegały na analizie konkretnych kazusów, na wchodzeniu w role ucznia i nauczyciela. Zawsze cenne były wnioski grup dyskusyjnych, w których pracowaliśmy. Wśród uczestników byli księża i bracia pallotyni, siostry pallotynki oraz grupa katechetów świeckich, co oznacza, że spotkanie przebiegło w dobrym klimacie Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego. Za organizację i czuwanie nad prawidłowym przebiegiem warsztatów, w imieniu wszystkich uczestników dziękuję sekretarzom ds. formacji: ks. Markowi Chmielniakowi SAC i ks. Waldemarowi Pawlikowi SAC.

W piątek 14 lutego, w godzinach popołudniowych neoprezbiterzy z 2013 r. spotkali się z wyższymi przełożonymi: ks. Józefem Lasakiem SAC i ks. Lesławem Gwarkiem SAC, aby podzielić się pierwszymi doświadczeniami pracy duszpasterskiej. Spotkanie zakończyliśmy mszą św., której pallotyńskiego klimatu nadały wyśpiewane z serca pieśni pallotyńskie.

ks. Grzegorz Suchodolski SAC

Za: www.sac.org.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda