Home Wiadomości Kapucyni: Spotkanie formacyjne asystentów FZŚ

Kapucyni: Spotkanie formacyjne asystentów FZŚ

Redakcja

W dniach 25-27 października 2017 r. odbyło się w Krakowie Olszanicy kolejne już spotkanie formacyjne, przeznaczone dla asystentów Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Tematyka koncentrowała się wokół dwóch ważnych kwestii: tożsamości FZŚ oraz roli asystenta w formacji i w funkcjonowaniu wspólnoty FZŚ. Zgromadzenie, na które przybyło 12 braci, prowadził asystent prowincjalny FZŚ br. Robert Rabka OFMCap.

We czwartek odwiedził nas gość specjalny, s. Jadwiga Wojas, przełożona Regionu Krakowskiego FZŚ, która wygłosiła konferencję i poprowadziła dyskusję dotyczącą formacji świeckich franciszkanów. We wspaniałej atmosferze bracia przez trzy dni dzielili się doświadczeniem pracy ze wspólnotami Trzeciego Zakonu, mówili o napotykanych problemach, dostrzegali pozytywne strony i zaangażowanie członków FZŚ, dyskutowali nad sposobami ożywienia ich formacji oraz rozmawiali o pomysłach związanych z pobudzeniem ewangelizacji, rozwijaniem ducha wiary i charyzmatu franciszkańskiego wśród świeckich.

Udało się podjąć kilka konkretnych inicjatyw, między innymi stworzenia wspólnej bazy danych dla materiałów i pomocy formacyjnych oraz powołania odpowiedzialnych za stworzenie pomocy dla ewangelizacji w duchu franciszkańskim. W piątkowe południe zebrani bracia uczestniczyli we Mszy św. wraz z całym zarządem Prowincji. Eucharystii przewodniczył br. Tomasz Żak – Minister Prowincjalny, który wygłosił kazanie, zawierające zachętę i pozytywne napomnienie do dalszego wysiłku na rzecz pracy ze świeckimi franciszkanami.

br. Robert Rabka OFMCap

Za: Biuro Prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda