Home Wiadomości Oblaci: O. Ken Thorson w Polsce

Oblaci: O. Ken Thorson w Polsce

Redakcja

Niedawno Polskę odwiedził o. Ken Thorson OMI, wikariusz prowincjalny Prowincji Lacombe. 24.10 złożył wizytę w świętokrzyskim sanktuarium i klasztorze.

Zapoznał się z bogatą historią tego miejsca, którą perfekcyjnie i fenomenalnie przedstawił długoletni duszpasterz pielgrzymów i turystów o. Kazimierz Bielak OMI.

O. Thorson był pod dużym wrażeniem miejsca, a modląc się przy relikwiach drzewa Krzyża Świętego zawierzył Bogu swoją posługę i prowincję Lacombe.

O. Ken spotkał się też ze wspólnotą świętokrzyską ojców i braci oraz ze wspólnotą nowicjatu i postulantem. Podczas braterskiego spotkania z najmłodszymi oblatami opowiadał o swoim życiu, rodzinie, powołaniu i kolejnych etapach swojej posługi oblackiej. Podczas prezentacji multimedialnej ukazał obecną sytuację prowincji Lacombe i innych kanadyjskich prowincji oblackich. Najbardziej skupił się na historii Oblatów w Kanadzie, posłudze wśród Indian i Inuitów i mówił o szczególnym – misyjnym charyzmacie Zgromadzenia.

Podczas Eucharystii, której przewodniczył. o. dr Łukasz Krauze OMI wspólnota modliła się za oblatów pracujących na misjach oraz w intencji tych, którym oblaci posługują. Kazanie wygłosił o. Ken. W słowie skierowanym do współbraci podziękował za miłe przyjęcie, gościnność i serdeczność – Dziękuję za wszelkie dobro jakiego doświadczyłem nie tylko tutaj na Świętym Krzyżu ale we wszystkich wspólnotach jakie odwiedziłem. Wspólnotowość, życie braterskie to coś co nas charakteryzuje jako Oblatów. Potrzebujemy siebie nawzajem, aby przeżywać wspólnie nasze radości i trudy. Łączy nas duch św. Eugeniusza, Założyciela. On był przepełniony miłością Jezusową. A Jezus z miłości do nas umarł na krzyżu. Odkupił każdego z nas. Tą nadzieją żyjmy. Tą prawdę Ewangelii nieśmy i zgłębiajmy ją nieustannie. Choć mamy świadomość grzechu, słabości to jednak niech w nas zwycięża nadzieja i miłość miłosierna, których źródłem jest Jezus Chrystus – zachęcał o. Thorson OMI.

Podczas swojego pobytu w naszej prowincji gość z Kanady odwiedził następujące wspólnoty oblackie: w Warszawie, Poznaniu, Obrze, Kokotku, Lublińcu i Katowicach. Nasza wspólnota na Świętym Krzyżu była ostatnią. O. Kenowi Thorsonowi OMI towarzyszył o. dr Łukasz Krauze OMI z gdańskiej wspólnoty oblackiej i zarazem będący radnym prowincjalnym.

(kz/dm)

Za: oblaci.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda