Home Wiadomości Klaretyni: Uroczystość św. A.M. Klareta na Wybrzeżu Kości Słoniowej

Klaretyni: Uroczystość św. A.M. Klareta na Wybrzeżu Kości Słoniowej

Redakcja
 
 

Misjonarze Klaretyni z Wybrzeża Kości Słoniowej wspólnie ze współbraćmi z Burkina Faso spotkali się w nowo tworzonej parafii św. Jana Pawła II z Adzopé (78 km od Abidżanu), aby świętować narodziny dla nieba naszego Ojca Założyciela, Świętego Antoniego Marii Klareta.

Ważnym wydarzeniem tych dni było także udzielenie posług akolitatu i lektoratu naszym klerykom.

Ta chwila radości, która rozpoczęła się 22 października wraz z przybyciem różnych delegacji, była złożeniem dziękczynienia przez Zgromadzenie za zycie i posługę i ku czci naszego Założyciela. Uroczystej Eucharystii przewodniczył o. Tomasz Pawlik, ostatni polski klaretyn, pracujący w tej chwili na Wybrzeżu. Jest radością i zarazem znakiem skuteczności misyjnej naszej Prowincji, że odpowiedzialność za misje iworyjskie przejmują już miejscowi misjonarze-Afrykańczycy.

Po mszy św. celebrowaliśmy wspólny posiłek, który ofiarowali parafianie, wzbogacając radość z przebywania w pobliżu postaci Ojca Klareta.

Na uroczystościach obecne były także Siostry Misjonarki św. Antoniego Marii Klareta z Abengourou.

W sam dzień liturgicznej uroczystości Ojca Klareta nasi klerycy, studiujący w Jaunde w Kamerunie, przyjęli kolejne posługi, przybliżające ich do sakramentu święceń kapłańskich.

Adzopé, Wybrzeże Kości Słoniowej

Jaunde, Kamerun, 22-24 października 2017 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda