Home WiadomościZ kraju Kapucyni: Stalowy Anioł dla o. Grzegorza

Kapucyni: Stalowy Anioł dla o. Grzegorza

Redakcja
21 listopada w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród zarządu województwa dla osób wyróżniających się w pomocy społecznej. W tym roku statuetki „Stalowego Anioła”  otrzymało 10 osób i 5 zespołów. Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego została przyznana także o. Grzegorzowi Góralskiemu, kapucynowi z Bydgoszczy.

– Nasze nagrody to wyraz uznania za osiągnięcia oraz postawy rzetelności i ofiarności pracowników pomocy społecznej, wolontariuszy i osób zajmujących się pomocą niepełnosprawnym. Doceniamy ich poświęcenie i zaangażowanie w realizację przedsięwzięć służących rozwiązywaniu lokalnych problemów społecznych – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Przyznając doroczne wyróżnienia Zarząd Urzędu Marszałkowskiego promuje najciekawsze i najbardziej wartościowe inicjatywy i projekty, dzięki którym osoby potrzebujące otrzymują pomoc. Nagrody przyznawane są między innymi za podnoszenie standardów jakości usług instytucji pomocy społecznej, tworzenie rozwiązań w zakresie opieki nad dzieckiem i rodziną, wdrażanie projektów aktywizujących lokalną społeczność oraz wspieranie i upowszechnianie wolontariatu.

O. Grzegorz otrzymał nagrodę za stworzenie “Centrum Pomocy Rodzinie im. bł. Jana Pawła II”, gdzie działają dwie poradnie: terapii uzależnień, współuzależnienia i pomocy psychologicznej oraz Klub Abstynenta „Alternatywa”, w którym można miło i pożytecznie  spędzić czas. Są to dzieła Stowarzyszenia Niesienia Pomocy Osobom Uzależnionym od Alkoholu, Osobom Współuzależnionym i Ofiarom Przemocy „Alwernia” powstałego z inicjatywy wspomnianego kapucyna przy kapucyńskim kościele w Bydgoszczy.

www.alwernia.bydgoszcz.pl
www.kujawsko-pomorskie.pl
Fot. Witold Broda / freepress.pl 

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda