Home WiadomościZ kraju Paulini: o. Gordian Józef Słaboń – w 79 roku życia odszedł do Domu Ojca

Paulini: o. Gordian Józef Słaboń – w 79 roku życia odszedł do Domu Ojca

Redakcja

W niedzielny wieczór, 25 listopada 2012 r. zmarł o. Gordian Józef Słaboń. Przeżył 79 lat, w Zakonie 62 lata. Urodził się 10 marca 1933 roku w Chlinie (diec. kielecka); z ojca Jana Słaboń i matki Marianny Kołodziej. Pierwszą profesję w zakonie paulinów złożył 17 lipca 1950 roku.

29 czerwca 1957 roku o. Gordian otrzymał święcenia kapłańskie na Jasnej Górze z rąk Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego. Po ponad półwieczu, 29 czerwca bieżącego roku, o. Gordian Słaboń dziękował Bogu za 55 przeżyte lata służby kapłańskiej.

Miał wielką wdzięczność wobec Boga za łaskę powołania -obchodząc jubileusz 50-lecia kapłaństwa śp. o. Gordian szczególnie to podkreślił: „Dzisiejszy dzień to wielkie dziękczynienie Bogu za łaskę, którą nam wyświadczył, to dobrodziejstwo Boże”.

Zrobił wiele dobrego dla Kościoła służąc z oddaniem jako kapłan i paulin w kraju i na placówce misyjnej w Szwecji.

We wtorek, 27 listopada o godz. 17.15 nastąpi przeniesienie trumny z ciałem śp. o. Gordiana Słabonia do Kaplicy św. Pawła I Pustelnika. Ok. godz. 17.30 zostanie odprawiona Msza św. wspólnotowa oraz Nieszpory pod przewodnictwem przeora o. Romana Majewskiego.

Pogrzeb śp. o. Gordiana Słabonia odbędzie się w środę, o godz. 11.00. Koncelebrowanej Mszy św. pogrzebowej w bazylice jasnogórskiej będzie przewodniczył J.E. ks. bp Antoni Długosz. Następnie pochowanie zwłok w grobowcu paulińskim na cmentarzu św. Rocha w Częstochowie.

Więcej o osobie i życiu śp. o. Gordiana Słabonia zostanie podane w oficjalnym życiorysie przygotowanym przez sekretariat Kurii Generalnej Zakonu paulinów. To curriculum vitae również podamy do wiadomości.

Requiescat in pace! 

o. Stanisław Tomoń 

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda