Home WiadomościZ kraju Kard. Meisner w Bardzie Śląskim

Kard. Meisner w Bardzie Śląskim

Redakcja

Kard. Joachim Meisner odwiedził w sobotę 17 sierpnia Bardo Śląskie. Okazją było poświęcenie odnowionych organów w sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej. To jeden z najokazalszych, drugi co do wielkości instrument z epoki schyłkowego baroku na Dolnym Śląsku.

Metropolita Kolonii z obrazu organów wywiódł zadania dla wspólnoty Kościoła. Część homilii została odczytana po polsku. „Jest prawdą, że nikt z nas nie potrafi zrobić wszystkiego. Nikt nie jest dobry we wszystkim. Jednak każdy może zrobić coś konkretnego. Chociażby odrobinę. Kiedy każdy owo «coś», tę odrobinę wniesie do życia Kościoła, do życia wspólnoty, wtedy razem możemy prawie wszystko. Wtedy nasza mowa, modlitwa, śpiew i cierpienie będą porównywalne z harmonią akordów naszych organów” – mówił kard. Meisner.

Organy w Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie Śląskim, którym opiekują się ojcowie redemptoryści, pochodzą z 1759 r. Po raz pierwszy w historii przeszły tak gruntowny remont.

R. Łączny, KAI

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda