Home WiadomościZ kraju Karmelici Bosi: Uroczystość patronalna Krakowskiej Prowincji

Karmelici Bosi: Uroczystość patronalna Krakowskiej Prowincji

Redakcja

Dzisiaj Krakowska Prowincja Zakonu Karmelitów Bosych przeżywa uroczystość patronalną poświęconą trzeciej osobie boskiej – Duchowi Świętemu.

Wydarzenie to ma szczególny charakter z uwagi na jubileusz czterechsetlecia erygowania Polskiej Prowincji naszego Zakonu, która w 1993 roku podzieliła się na Krakowską Prowincję pw. Ducha Świętego i Warszawską Prowincję pw. Trójcy Przenajświętszej.

Nasza Krakowska Prowincja liczy obecnie 23 klasztory rozsiane po całym świecie, które są obsługiwane przez prawie 240 zakonników, pochodzących z różnych krajów.

Karmelici bosi, duchowi synowie św. Teresy od Jezusa i św. Jana od Krzyża, w otwartości na głos Ducha Świętego, patrona Prowincji, pragną podejmować inicjatywy ukazujące piękno przyjaźni z Bogiem i jego Matką Maryją.

Jako bracia jej Syna codziennie we wspólnocie uczestniczymy wraz z całym Kościołem w liturgii godzin i w osobistej medytacji. Pragniemy upodabniać się do Jezusa i wypraszać potrzebne łaski dla każdego, kto tworzy jego rodzinę i dąży do świętości.

Doświadczenie bycia prowadzonymi przez Ducha Świętego i jubileusz czterystu lat erygowania Prowincji skłaniają nas do wdzięczności, do uwielbiana Boga, że prowadził nasz Zakon w Polsce przez tak wiele lat, że dał nam Świętych, i że nieustannie każdego z nas inspiruje do przyjaźni z Tym, o którym wiemy, że bardzo nas kocha.

o. Tadeusz Florek OCD prowincjał

Więcej na: www.karmel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda