Home WiadomościZ kraju Karmelici bosi z Czernej odwołują tradycyjną procesję Bożego Ciała

Karmelici bosi z Czernej odwołują tradycyjną procesję Bożego Ciała

Redakcja

“Ze względu na wzrost zakażeń w ostatnich dniach w Polsce na chorobę COVID-19 i rekomendacje lekarzy o unikaniu wielkich zgromadzeń, jesteśmy zmuszeni odwołać procesję Bożego Ciała w tradycyjnym wymiarze” – piszą zakonnicy na swojej stronie internetowej.

Procesja odbędzie się w ten sposób, że wszyscy wierni po Mszy św. o godz. 11 pozostaną na swoich miejscach, a wokół ołtarza polowego przejdzie tylko kapłan z Najświętszym Sakramentem, któremu towarzyszyć będą koncelebransi i służba liturgiczna. Po odczytaniu czterech Ewangelii kapłan cztery razy pobłogosławi obecnych.

“Prosimy o wyrozumiałość w całej tej sytuacji. Jednocześnie usilnie prosimy o zasłanianie ust i nosa, i zachowanie dystansu 2 metrów” – apelują ojcowie karmelici z czerneńskiego klasztoru.

Proszą też o modlitwę za zakażonych koronawirusem ojców Alberta Wacha, Szczepana Praśkiewicza (relatora Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych) i Grzegorza Firszta. Zakonnicy zachorowali w Rzymie. Wszyscy leżą w szpitalu.

Za: www.krakow.gosc.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda